Rio 2016: Polacy poznali rywali w ćwierćfinałach pingpongowych kwalifikacji

Inne
Rio 2016: Polacy poznali rywali w ćwierćfinałach pingpongowych kwalifikacji
fot. PAP

Mistrz Czech Tomas Konecny będzie rywalem Wanga Zeng Yi w ćwierćfinale europejskich kwalifikacji w tenisie stołowym do igrzysk. Turniej odbywa się w szwedzkim Halmstad.

W pierwszej fazie zawodów wzięło udział pięcioro Polaków (Wang, Daniel Górak, Jakub Dyjas, Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka) i wszyscy wywalczyli awans, ale nie było to zbyt trudne, gdyż z każdej grupy kwalifikowały się po trzy z czterech osób.

 

W drugiej części szwedzkiego turnieju do tej grupy 48 pingpongistek i pongpongistów dołączyło po 16 rozstawionych tenisistek, w tym Li Qian, i tenisistów. Utworzyli oni tym razem osiem grup po osiem zawodniczek i zawodników. Zwycięzcy każdej z nich awansują na igrzyska, a więc muszą pokonać troje rywali.

 

Wang Zrng Yi (Kolping Frac Jarosław) wylosował Konecny'ego (3S Polonia Bytom), z którym dwa razy wygrał w tym sezonie w superlidze. Jeśli pokona go znów, w półfinale olimpijskich kwalifikacji w Halmstad trafi zapewne na Rosjanina Aleksandra Szibajewa, 22. w rankingu światowym. Reprezentant Polski jest 49.

 

Trudne zadanie czeka wszystkich biało-czerwonych. Li Qian zagra z Białorusinką Darią Trigolos, a później z Austriaczką Amelie Solją lub byłą koleżanką klubową z KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg Ukrainką Margaritą Pesocką. W przypadku dwóch triumfów, w spotkaniu o Rio mogłaby zmierzyć się np. ze Szwedką Li Fen.

 

Jeśli polskim tenisistom stołowym nie powiedzie się w tym etapie kwalifikacji, będzie jeszcze jedna szansa w Szwecji. Tam awans zdobędą już tylko po dwie osoby.

Rywale Polaków w ćwierćfinałach kwalifikacji olimpijskich:
  
  Katarzyna Grzybowska (Polska) - Alex Galic (Słowenia)
  Li Qian (Polska) - Daria Trigolos (Białoruś)
  Natalia Partyka (Polska) - Petra Lovas (Węgry)
  
  Wang Zeng Yi (Polska) - Tomas Konecny (Czechy)
  Daniel Górak (Polska) - Aleksandar Karakasevic (Serbia)
  Jakub Dyjas (Polska) - Tamas Lakatos (Węgry)
  
kl. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze