Włoski kolarz zdyskwalifikowany za doping

Włoski kolarz Luca Paolini, który miał pozytywny wynik testu antydopingowego podczas ubiegłorocznego Tour de France, został zdyskwalifikowany na 18 miesięcy. Paolini już kilka miesięcy temu przyznał się do zażywania kokainy i uzależnienia od środków nasennych.

O karze nałożonej na włoskiego zawodnika poinformowała w środę Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). W praktyce zawieszenie może oznaczać koniec kariery Paoliniego, który 17 stycznia skończył 39 lat.

Rok temu Paolini wygrał kolarski klasyk najwyższej kategorii Gandawa-Wevelgem. Podczas Tour de France przyłapano go na stosowaniu niedozwolonych środków (kokaina) i został wykluczony przez swoją ekipą Katiusza z wyścigu.

W 2004 roku Włoch zdobył w Weronie brązowy medal mistrzostw świata w wyścigu szosowym elity. Dwa lata później był najlepszy podczas jednego z etapów Vuelta a Espana, a w 2013 wygrał etap Giro d'Italia.