Chelsea w finale Ligi Mistrzów!

Tammy Abraham i Fikayo Tomori po zdobyciu Młodzieżowego Pucharu Anglii w zeszłym roku

Chelsea pierwszym finalistą Młodzieżowej Ligi Mistrzów! Podopieczni Adriana Viveasha bardzo pewnie pokonali RSC Anderlecht 3:0 i czekają na swojego rywala. Będzie nim ktoś z dwójki Real Madryt-PSG.

Chelsea to obrońca tytułu zdobytego przed rokiem. Także w tej edycji uchodzili za jednego z głównych kandydatów do triufmu i w każdej kolejnej rundzie potwierdzali mistrzowskie aspiracje. Fazę grupową przeszli jak burza i dopiero później mieli nieco bardziej skomplikowaną drogę. Do wyeliminowania Valencii potrzebowali serii rzutów karnych, którą wygrali, ale po ogromnej kontrowersji. Gil, jeden z graczy "Nietoperzy", trafił do siatki, lecz sędzia... bramki nie zauważył. Ta wpadka przesądziła o awansie "The Blues", którzy w kolejnej rundzie pokonali Ajax.

Rywalem Chelsea był Anderlecht, który zaskakująco dobrze spisywał się w fazie pucharowej. Wyeliminowanie Arsenalu, Dinama Zagrzeb i Barcelony bez straty gola mogło robić wrażenie. "The Blues" pokazali jednak, że są jednak na trochę wyższym poziomie, dominując Belgów niemal przez całe 90 minut. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka - zdobył ją Kasey Palmer, który wykończył piękną i zespołową akcję Anglików.

W drugiej połowie piłkarze Anderlechtu niby kilka razy pojawili się w polu karnym Anglików, lecz więcej było w tym przypadku niż zamierzonego działania. W końcu jednak Chelsea zniszczyła resztki zaangażowania u Belgów, strzelając im drugiego gola. Zrobił to rozgrywający dobry mecz Charlie Colkett. Wynik na kwadrans przed końcem ustalił najlepszy strzelec Chelsea Tammy Abraham, który wpisał się na listę strzelców po raz ósmy w tym sezonie Młodzieżowej Ligi Mistrzów, ale dopiero po raz pierwszy w fazie pucharowej!

Chelsea - Anderlecht 3:0 (1:0)

Bramki: Palmer 21, Colkett 56, Abraham 75.

Chelsea: Collins - Sterling, Tomori, Clarke-Salter, Aina - Mukhtar, Colkett (79 Christie-Davies) - Maddox, Palmer (46 Mount), Scott (73 Da Silva) - Abraham.

Anderlecht: Svilar - Sowah Adjei, De Medina, Faes, Amrani - Silinou (74 Azevedo-Janelas), Bourard - Denayer (53 Bernier), Van Camp, Mikal (56 Petit) - Abaz.

Żółte kartki: Bourard, Mikal, De Medina.