Cunningham wydziwia? Problemy z wyborem rękawic! (WIDEO)

Sporty walki

Na ceremonii ważenia przed walką Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) ze Stevem Cunninghamem obyło się bez sprzeczek, ale kontrowersje pojawiły się na spotkaniu z Komisją Stanową. Amerykanin przed walką podpisał kontrakt sponsorski z firmą "Title" i w rękawic tej marki chce wystąpić w sobotę. Nie wszystko jednak podobało się sztabowi szkoleniowemu polskiego pięściarza i przedstawicielom komisji.

Drobne zastrzeżenia do wyboru rękawic Steve'a Cunninghama miał Fiodor Łapin. Szkoleniowiec Krzysztofa Głowackiego zauważył w sprzęcie Amerykanina odstający kciuk w prawej rękawicy. Niby drobny szczegół, ale historia pokazuje, że takie detale mogą mieć wpływ na przebieg walki, a czasami nawet na kariery pięściarzy.

- W prawej rękawicy kciuk był odstawiący, a ja doskonale pamiętam sytuację z walki Cunninghama z Troyem Rossem, kiedy (red. Steve Cunningham) wsadził kciuka w oko rywalowi. W konswekwencji miał operację i zakończył karierę - mówił Łapin w wywiadzie z Mateuszem Borkiem.

Kibice pięsciarstwa na całym świecie doskonale znają marki rękawic takie jak: Everlast, Paffen Sport, Reyes czy Grant. Głowacki postawił na te ostatnie, sprawdzony sprzęt meksykańskiej firmy. Wyborem nieco zaskoczył Cunningham, który na spotkaniu z Komisją Stanową przedstawił rękawice mniej znanej firmy Title. Trener Łapin nie ma problemu z marką, lecz sprzęt jego zdaniem musi spełniać wszystkie wymogi.

- Nie mam nic do tej firmy, ale rękawice muszą być przede wszystkim bezpieczne. Boks to zbyt niebezpieczny sport, żeby jeszcze zwiększać zagrożenie w ringu - powiedział Łapin.

Rękawice Cunninghama zostały oficjalnie podpisane, ale przed nimi jeszcze dodatkowe testy techniczne. Ostateczne zdanie należy do Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork.

 

 

W załączonym materiale wideo obejrzyjcie rozmowę Mateusza Borka z Fiodorem Łapinem o zaistniałej sytuacji!

Mateusz Borek, Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze