Norweski mistrz lotów narciarskich będzie trenował Niemców

Zimowe
Norweski mistrz lotów narciarskich będzie trenował Niemców
fot.PAP/EPA

Czterokrotny mistrz świata w lotach narciarskich Norweg Roar Ljoekelsoey został zatrudniony przez niemiecką federację narciarską w sztabie trenerskim reprezentacji. Jego zadaniem będzie poprawienie długości skoków niemieckich skoczków na obiektach mamucich.

Moją rolą będzie przekazanie tego co umiem najlepiej, czyli umiejętności latania na nartach. W tym Niemcy akurat nie są zbyt dobrzy i celem jest doprowadzenie większej ilości skoczków tego kraju do przekroczenia granicy 230 metrów - powiedział Ljoekelsoey, który rozpocznie pracę w Niemczech w przyszłym tygodniu.

 

W osobie Roara niemiecka federacja narciarska otrzyma skoczka światowej klasy, bardzo ważnego z punktu widzenia nowych impulsów dotyczących zarówno techniki, jak i sprzętu, a Norwegowie posiadają szczególnie dużą wiedzę na temat lotów narciarskich, czego nam z kolei brakuje - powiedział pierwszy trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster w rozmowie z dziennikiem "Adresseavisen".

 

39-letni Norweg startował w latach 1993-2010. W swojej karierze zdobył dwa brązowe medale olimpijskie w Turynie (2006) i osiem mistrzostw świata, w tym cztery złote w lotach narciarskich (dwa indywidualnie i dwa drużynowo) oraz dwa srebrne i dwa brązowe na skoczniach dużych i normalnych.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie