Podział punktów w Szczecinie po golach Stępińskiego i Murawskiego

Pogoń Szczecin na pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej będzie musiała jeszcze poczekać. W 31. kolejce „Portowcy” zremisowali 1:1 z Ruchem Chorzów. „Niebiescy” w pierwszej połowie wynik otworzył Mariusz Stępiński, który już po raz piętnasty w tym sezonie skierował piłkę do bramki. Na trafienie napastnika chorzowian po przerwie odpowiedział kapitan gospodarzy Rafał Murawski.

Pierwsza połowa meczu w Szczecinie nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. Na stadionie w stolicy województwa zachodniopomorskiego wiało wręcz nudą. W 6. minucie fatalna interwencja Dawida Kudła omal nie przyniosła gola dla Niebieskich. Piłka co prawda wylądowała w bramce, ale zarówno Łukasz Hanzel i Mariusz Stępiński znajdowali się na spalonym. Bramka słusznie została nieuznany.

W 25. minucie chorzowianie oddali jedyny celny strzał, który przyniósł gola. Tym samym było to jedyne uderzenie w światło bramki w całej pierwszej połowie. Znakomita kontra zespołu Waldemara Fornalika przyniosła pożądany efekt. Łukasz Hanzel zagrał futbolówkę do środka do Patryka Lipskiego, który dostrzegł Tomasza Podgórskiego. Były kapitan Piasta Gliwice błyskawicznie dograł do Mariusza Stępińskiego, który pokonał bramkarza „Portowców”.

W 59. minucie to gospodarze oddali pierwszy celny strzał, który zakończył się golem. Lewą flanką ruszył rezerwowy Władimer Dwaliszwili, który dograł do Adama Frączczaka. Wieloletni zawodnik „Portowców” bez namysłu zagrał do Rafała Murawskiego, który z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki Ruchu. Był to siódmy gol kapitana Pogoni w tym sezonie, dzięki któremu stał się najlepszym strzelcem zespołu.

Od tego momentu Pogoń zdecydowanie przejęła inicjatywę. Na bramkę Potnocky’ego strzelali Mateusz Matras, kilka razy Frączczak, Takafumi Akahoshi i dwukrotnie Murawski. Zabrakło skuteczności i pojedynek zakończył się remisem. To już 17. remis Pogoni w sezonie i ósmy w tym roku - na 10 rozegranych meczów. Tym razem zaledwie jeden zdobyty punkt może sprawić, że "Portowcy" stracą pozycję na podium.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

Bramki: Mariusz Stępiński (24') - Rafał Murawski (59')

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Dawid Kort (46' Marcin Listkowski), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Adam Gyurcso, Takafumi Akahoshi - Łukasz Zwoliński (46' Wladimer Dwaliszwili)

Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy (57' Marek Szyndrowski) - Tomasz Podgórski, Łukasz Surma, Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta (80' Marek Zieńczuk), Patryk Lipski - Mariusz Stępiński (90' Michał Efir)

Żółta kartka: Sebastian Rudol

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 4568