Rozpoczyna się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Moto

Po pięciomiesięcznej przerwie rozpoczyna się sezon Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, które w tym sezonie liczą sobie sześć rund rozgrywanych na obszarze całej Polski i będą rozgrywane od kwietnia do początku listopada.

Załogi walczące o tytuł Mistrza Polski rozpoczną bój o jak najlepszy wynik na trasach Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, który tradycyjnie już rozpoczyna sezon rajdowy w Polsce. Organizatorzy na tegoroczną edycję zmagań przygotowali dwanaście odcinków specjalnych o łacznej długości blisko 140 kilometrów oesowych. Do grona faworytów imprezy z pewnością należy zaliczyć zeszłorocznego Mistrza Polski – Łukasza Habaja, który pojawi się za kierownicą Forda Fiesty R5 z nowym „starym” pilotem – Jackiem Spentanym. Zeszłoroczną formę będzie chciał potwierdzić także Grzegorz Grzyb w bliźniaczej rajdówce, który broni zeszłorocznego zwycięstwa. Na prawym fotelu drugiego Wicemistrza Polski zasiądzie Robert Hundla. Niespodziankę może sprawić także rewelacyjnie sposujący się w drugiej połowie zeszłorocznego sezonu Jakub Brzeziński u któego na prawym fotelu zasiądzie Bartłomiej Boba oraz zawsze nieobliczalny Filip Nivette z Kamilem Hellerem. Obaj kierowcy również będą korzystać z Fordów Fieata R5.

 

Rajd Świdnicki-KRAUSE, a wcześniej Rajd Elmot jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez motorsportowych w Polsce. Odcinki takie jak Rościszów-Walim, Michałkowa, czy oes przy Jeziorze Bystrzyckim zna nie jeden rajdowy kibic, który może zobaczyć je już jutro oraz w niedzielę. Na liście zwycięzców tej imprezy możemy znaleźć m.in. Krzysztofa Hołowczyca, Leszka Kuzaja czy Janusza Kuliga. W niedzielne popołudnie okaże się, kto dopisze się do tego grona.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze