Sobiech z drugim golem z rzędu! Napastnik Hannoveru 96 zgłasza akces na Euro 2016?

Artur Sobiech zdobył kolejną bramkę dla Hannoveru 96! Tym razem jego zespół pokonał 2:0 Borussię Mönchengladbach. Polski napastnik po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszym składzie ekipy Daniela Stendla i ustalił wynik meczu. Było to piąte trafienie Sobiecha w tym sezonie ligowym.

Tym samym niespełna 26-letni gracz ostatniej drużyny ligi niemieckiej wyrównał swój rekord strzelecki na poziomie Bundesligi. Na poprawienie swojego dorobku strzeleckiego reprezentant Polski będzie miał jeszcze cztery mecze. Mimo zwycięstwa Hannover 96 ma małe szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do bezpiecznego miejsca gracze z Hanoweru tracą bowiem dziewięć punktów.

Były napastnik Ruchu Chorzów oraz Polonii Warszawa przed tygodniem również rozegrał pełne 90. minut w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z Herthą Berlin. W stolicy Niemiec nasz napastnik również pokonał bramkarza trzeciej ekipy Bundesligi.

Wynik piątkowego meczu otwierającego 30.kolejkę Bundesligi otworzył w 49. minucie niespełna 20-letni obrońca Waldemar Anton. Hannover 96 poszedł za ciosem i po godzinie gry prowadził już 2:0. Gola z najbliższej odległości strzelił właśnie Sobiech.

Hannover 96 - Borussia Monchengladbach 2:0 (0:0)

Bramki: Anton (49'), Sobiech (60')