WT w siatkówce plażowej: Bryl i Kujawiak w ćwierćfinale

Siatkarze plażowi Maciej Bryl i Kacper Kujawiak pokonali Austriaków Alexandra Hubera i Robina Seidla 2:1 (24:26, 21:16, 15:12) w 1/8 finału turnieju World Tour w chińskim Xiamen. W tej fazie rywalizacji odpadli Maciejowie Rudol i Kosiak.

Bryl i Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom) zajęli wcześniej pierwsze miejsce w grupie i dzięki temu zapewnili sobie bezpośredni awans do 1/8 finału. Polski duet po raz drugi z rzędu, a trzeci w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju WT, co jest jego najlepszym wynikiem w zawodach cyklu.

W kolejnym pojedynku zmierzy się z Rosjanami Konstantinem Semenowem i Wiaczesławem Krasilnikowem, którym w 1/8 finału ulegli

Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i Kosiak (UKS SMS Łódź) 0:2 (17:21, 18:21). Biało-czerwoni w meczu o najlepszą „16” pokonali Włochów Paolo Nicolaia i Daniele Lupo 2:0 (21:16, 21:18).

Barażu nie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów), którzy przegrali z Turkami Muratem Giginoglu i Volkanem Goegtepe 1:2 (19:21, 21:14, 11:15).

W Xiamen nie startuje żadna kobieca para z Polski. Z wyjazdu do Chin zrezygnowały też najlepsze obecnie męskie duety krajowe - Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) oraz Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik).

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną jeszcze w piątek.