Głowacki - Cunningham: Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Głowacki - Cunningham: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport

Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) już w nocy z soboty na niedzielę powalczy o obronę pasa mistrzowskiego organizacji WBO w kategorii junior ciężkiej w konfrontacji ze Stevem Cunninghamem (28-7-1, 13 KO). Transmisja gali z nowojorskiej hali Barclays Center od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

W sierpniu zeszłego roku Głowacki sprawił jedną z największych niespodzianek w zawodowym boksie ostatnich lat. Na gali w Prudential Center po niesamowitym pojedynku pełnym zwrotów akcji znokautował Marco Hucka, który stracił pas mistrzowski WBO w kategorii junior ciężkiej po ponad pięciu latach posiadania. W Nowym Jorku pięściarz z Wałcza po raz pierwszy wejdzie do ringu jako mistrz świata i powalczy w obronie tytułu, ale zadanie wcale nie będzie łatwe.

 

Głowacki - Cunningham: Relacja na żywo!

W przeciwnym narożniku zamelduje się niezwykle doświadczony Steve Cunningham. Amerykanin pomimo zaawansowanego wieku (40 lat) to nadal pięściarz niezwykle groźny, a dodatkowo po czterech latach i nieudanej przygodzie w królewskiej kategorii powraca do dywizji, w której święcił największe sukcesy. Filadelfijczyk w swojej karierze potrafił sprawić problemy najlepszym pięściarzom na świecie. "USS" posyłał na deski m.in. Tysona Fury'ego, Marco Hucka i pokonał Krzysztofa Włodarczyka. Dwukrotnie mierzył się również z Tomaszem Adamkiem, z którym minimalnie przegrywał na punkty.

Walka w nowojorskiej hali Barclays Center będzie dla Amerykanina piątym pojedynkiem z polskim pięściarzem, ale nigdy z zawodnikami z nad Wisły w dywizji junior ciężkiej nie mierzył się na swoim terenie. Faworytem bukmacherów i kibiców jest zdecydowanie Głowacki, który powraca do ringu po dłuższej przerwie. Zarówno Polak jak i Cunningham zapowiadają świetną dyspozycję, a to zwiastuje niezwykle ciekawy pojedynek.

Na gali w Nowym Jorku wystąpi również inny z Polaków - Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO), a jego rywalem będzie Jeremy Ramos (9-3, 4 KO). W walce wieczoru Chris Algieri (21-2, 8 KO) zmierzy się z niepokonanym Errolem Spencem Jr (19-0, 16 KO).

Transmisja gali z nowojorskiej hali Barclays Center od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie