Grzyb i Hudla prowadzą po pierwszym dniu Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

Moto

Grzegorz Grzyb oraz Robert Hundla, który przemieszczają się po odcinkach Rajdu Świdnickiego-KRAUSE na pokładzie Forda Fiesty R5, przewodzą stawce na koniec pierwszego dnia zmagań, który obfitował w pogodowy kalejdoskop. Po pokonaniu siedmiu odcinków specjalnych: dwukrotnie prób Zagórze-Podlesie i Świerki-Włodowice oraz trzykrotnie Rościszów-Walim duet posiada 25,3 sekundy przewagi nad obecnym Mistrzem Polski - Łukaszem Habajem, którego w Fordzie Fiesta R5 pilotuje Jacek Spentany.

Załoga eSKY Rally Team na jednej z prób złapała kapcia, co poskutkowało 30-sekundową stratą. Najniższy stopień podium należy do duetu Brzeziński/Boba, którzy tracą do liderów 28,3 sekundy. W walce o oesowe triumfy Habaj prowadzi z Grzybem 5:3, przy czym na ostatnim odcinku specjalnym uzyskali taki sam rezultat. Za czołową trójką sklasyfikowana jest załoga Kołtun/Pleskot (+1:02,2), Rzeźnik/Browiński (+1:43,5) oraz Stec/Jakubowski (+2:42,1). Punktowaną dziesiątkę uzupełniają: najszybsi wśród załóg aut napędzanych na jedną oś Gabryś i Natkaniec w Peugeocie 208 R2, drudzy w tej klasyfikacji Poloński i Dobosz w bliźniaczej rajdówce, Banasiewicz z Drahanem w Subaru Imprezie oraz trzeci w 2WD Jurecki i Trela w Citroenie C2 R2.

 

Pech dopadł dziś także Filipa Nivetta i Kamila Hellera, którzy od pierwszego odcinka zmagali się z awarią swojej Fiesty R5. Duet ostatecznie nie dotarł do mety zmagań. Na jutro organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych. Załogi dwukrotnie pokonają najdłuższy w rajdzie oes Walim-Kamionki (21,4km), Srebrna Góra-Jodłownik oraz miejski Power Stage w Świdnicy, gdzie zawodnicy powalczą o bonusowe punkty do klasyfikacji sezonu. Zwycięzcę powinniśmy poznać około godziny 15:15.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze