WT w siatkówce plażowej: Zwycięstwo Herrery i Gaviry w Xiamen

Hiszpańscy siatkarze plażowi Pablo Herrera i Adrian Gavira wygrali turniej World Tour w chińskim Xiamen. W finale pokonali Amerykanów Johna Hydena i Tri Bourne'a 2:1 (14:21, 21:19, 15:12). Najlepsi z Polaków Maciej Bryl i Kacper Kujawiak odpadli w ćwierćfinale.

W meczu o trzecie miejsce Meksykanie Juan Virgen i Lombardo Ontiveros pokonali Konstantina Siemienowa i Wiaczesława Krasilnikowa 2:0 (21:15, 24:22). Rosjanie wcześniej poradzili sobie właśnie z Brylem i Kujawiakiem (obaj RCS Czarni Radom), a w 1/8 finału wyeliminowali także Macieja Rudola (MKS Zryw Volley Iława) i Macieja Kosiaka (UKS SMS Łódź).

Barażu o 1/8 finału nie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów).

W niedzielę odbędzie się finał turnieju kobiet, w którym nie startowała żadna polska para.