Brutalny pokaz siły! Spence Jr, czyli nowa gwiazda w świecie boksu (WIDEO)

Sporty walki

Errol Spence Jr (20-0, 17 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Chrisa Algieriego (21-3, 8 KO) w głównym wydarzeniu gali w Nowym Jorku. 26-latek trzy razy posyłał rywala na deski i jako pierwszy pięściarz w historii wykończył byłego mistrza świata przed czasem! Ta sztuka nie udała się takim zawodnikom jak Amir Khan czy też Manny Pacquiao.

Spence Jr miał przewagę od pierwszej rundy. Bez większych problemów skracał dystans i punktował swojego rywala w narożniku. Skupiał się jednak na ciosach na dół, więc Algieri nie miał problemów z ustaniem na nogach. Na punkty jednak przegrywał, a "The Truth" tylko podkręcał tempo. Na początku czwartego starcia w końcu posłał go na deski pięknym lewym sierpowym, ale Algieri - wykorzystując doświadczenie - przetrwał do ostatniego gongu. Wydawało się, że może mieć wszystko pod kontrolą, ale nic z tego.

Piąta runda była jednocześnie ostatnią w tej walce. Algieri do tej pory nigdy nie przegrał przed czasem - a walczył przecież z Amirem Khanem i Mannym Pacquiao - lecz tym razem nie mógł wytrzymać ciągłego naporu Spence'a Jr. Były mistrz świata źle obliczył dystans i nadział się na potężny lewy krzyżowy, który powalił go na deski. Wstał, ale po chwili nie był w stanie powtrzymać lewego sierpowego z pełnym skrętem, który zakończył walkę. To był imponujący pokaz siły w wykonaniu Spence'a Jr.

Wynik walki:

Errol Spence Jr pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Chrisa Algieriego.


jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze