Grzyb wygrał Rajd Świdnicki-KRAUSE

Moto

Rajd Świdnicki-KRAUSE stanowiący pierwszą rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski okazał się szczęśliwy dla Grzegorza Grzyba i Roberta Hundli, którzy wykorzystując błędy rywali oraz prezentując doskonałe tempo na odcinkach, powtórzyli zeszłoroczny triumf w Górach Sowich.

Załoga Forda Fiesty R5 w niedzielę kontrolowała tempo i śledziła walkę za swoimi plecami pomiędzy Jakubem Brzezińskim pilotowanym przez Bartłomieja Bobę oraz Łukaszem Habajem i Jackiem Spentanym. Obecny Mistrz Polski popełnił jednak błąd na przedostatnim odcinku specjalnym rywalizacji i na drugim miejscu znalazł się młodszy z kierowców Fiesty R5. Podium skompletował Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, którzy na pięciu niedzielnych odcinkach utrzymywali swoje, równe tempo.

 

Za czołową trójką sklasyfikowano najszybszego w klasie OPEN N Macieja Rzeźnika i Bogusława Browińskiego oraz najszybszy duet w samochodzie napędzanym na jedną oś: Dariusza Polońskiego i Grzegorza Dobosza, którzy w swoim Peueocie 208 R2 pierwszy raz w historii wywalczyli miejsce w czołowej piątce rundy Mistrzostw Polski. Za plecami Polońskiego i Dobosza znalazł się Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Dla kolejnej załogi Peugeota 208 R2 był to powrót po szesnastu latach na odcinki RSMP w aucie napędzanym na jedną oś.

 

Zmagania zgodnie z regulaminem zakończył dodatkowo punktowany Power Stage, którzy organizatorzy wyznaczyli na ulicach Świdnicy. Miejską próbą najszybciej pokonał duet Grzyb/Hundla i to oni z kompletem 28 punktów wyjadą ze Świdnicy. Dwa punkty wywalczył Brzeziński i Boba, a jeden Rzeźnik i Browiński.

 

Kolejną rundą Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie rozgrywany w ostatni weekend maja Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze