Wisła Kraków wypunktowała outsidera! Niecodzienny incydent przed meczem

Piłkarze Wisły Kraków po raz kolejny potwierdzili, że przyjście do klubu Dariusza Wdowczyka było dla nich zbawienne. "Biała Gwiazda" pokonała na własnym stadionie ostatnią w tabeli ekipę Górnika Zabrze 3:1. Mecz poprzedziło rzadkie zdarzenie. Chwilę przed pierwszym gwizdkiem jeden z arbitrów... zemdlał!

Sytuacja Górnika była fatalna nawet po podziale punktów. Ostatnie miejsce tabeli, żadnego zwycięstwa w tym roku i tylko cztery punkty zdobyte w dziewięciu kolejkach świadczyły o tym, iż zabrzanie rychło zmierzali ku pierwszej lidze. Wisła od czasu przyjścia Dariusza Wdowczyka zanotowała trzy zwycięstwa i remis. Niespodziewanie miała nawet szansę na grupę mistrzowską.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu doszło do incydentu z udziałem sędziego liniowego. Arbiter zemdlał podczas przywitania piłkarzy i mecz nieco się opóźnił. Piłkarze z Krakowa od początku wyglądali na bardziej zmotywowanych. Potwierdziła to bramka Patryka Małeckiego. 27-latek przeprowadził indywidualną akcję i strzałem z ostrego kąta zaskoczył Grzegorza Kasprzika.

Wydawało się, że wiślacy kontrolują przebieg meczu, jednak w 28. minucie fatalny błąd popełnił Richard Guzmics. Węgier za lekko podał do swojego bramkarza, piłkę przejął Roman Gergel, minął Michała Miśkiewicza i umieścił futbolówkę w siatce. Mimo wyrównania gra Górnika była nadal przeciętna. W końcówce pierwszej połowy Rafał Wolski na raty pokonał Kasprzika i Wisła wróciła na prowadzenie.

Gospodarze starali się dobić rywali, raz po raz atakując ich bramkę. Świetne okazje miał Wolski, a Rafał Pietrzak trafił w poprzeczkę.  Górnik z minuty na minutę się rozkręcał i kiedy był już blisko wyrównania, Wisła zadała ostateczny cios. Małecki pognał lewym skrzydłem, dograł do Zdenka Ondraska, a ten umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1 (2:1)

Bramki: Małecki 6, Wolski 42, Ondrasek 80 - Gergel 28

Wisła: Miśkiewicz - Jovic, Guzmics, Głowacki, Sadlok - Boguski, Wolski (64. Guerrier), Popovic, Małecki (90+1. Cywka), Pietrzak (70.  Bartosz) - Ondrasek.

Górnik: Kasprzik - Golański (46. Cerimagic), Kopacz, Oss, Kallaste - Gergel, Danch, Kurzawa (89. Kwiek), Przybylski, Madej (78.  Skrzypczak) - Kante.

Żółte kartki: Górnik: Cerimagic, Kopacz.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 10 471.