Zagłębie Sosnowiec wreszcie wygrało. Koniec passy Sandecji Nowy Sącz

Po serii czterech porażek z rzędu Zagłębie Sosnowiec zdobyło komplet punktów. Podopieczni Artura Derbina pokonali 2:0 Sandecję Nowy Sącz. Gole dla gospodarzy strzelali Adrian Paluchowski w pierwszej połowie i Michała Fidziukiewicza w drugiej części gry.

Niedzielna potyczka rozgrywana w Sosnowcu toczyła się w szybkim tempie. Beniaminek 1 ligi już od pierwszych minut przeszedł do ofensywy. Zagłębie dopięło swego w 32. minucie kiedy to prawą flanką popędził Michał Bajdur, który zagrał futbolówkę do będącego na czystej pozycji Adriana Paluchowskiego. Napastnik miejscowych z bliska skierował piłkę do bramki Sandecji.

Druga część do złudzenia przypominała pierwsze 45. minut. Drużyna Artura Derbina nie oddała inicjatywy przyjezdnym. Przewaga tegorocznego półfinalisty Pucharu Polski została udokumentowana po raz drugi w 63. minucie. Wychowanek Jagiellonii Białystok Michał Fidziukiewicz po indywidualnej akcji oddał strzał zza pola karnego, który okazał się ostatecznym ciosem dla drużyny Radosława Mroczkowskiego.

Po staracie drugiego gola Sandecja nie była w stanie podnieść się z kolan. Była to pierwsza wiosenna porażka gości. Natomiast Zagłębie ma powody do zadowolenia, bo odniosło pierwszą wygraną po fatalnej serii czterech porażek.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Adrian Paluchowski (32'), Michał Fidziukiewicz (64')

Żółte kartki: Łukasz Matusiak, Robert Bartczak - Dawid Szufryn, Grzegorz Baran

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice) Widzów: 2000