Meronk zakończył rywalizację w Wolfpack Spring Open z wynikiem 200 uderzeń (-13). W turnieju triumfował David Cooke (North Karolina State), który w trzech rundach zaliczył 198 uderzeń (-15). Wrocławianin utrzymuje bardzo wysoką formę. Tydzień wcześniej był drugi w Greenbrier Invitational, a w ostatnich pięciu turniejach aż czterokrotnie znalazł
się na podium.

 

Najlepszy polski golfista poprowadził swoją drużynę ETSU Bucs do 4. miejsca w klasyfikacji drużynowej (+8).

 

- Chciałbym pogratulować zwycięstwa mojemu rywalowi. Starałem się wywierać na nim presję i po cichu liczyłem, że 65 uderzeń w ostatniej rundzie może dać mi zwycięstwo. Stało się jednak inaczej. David ostatecznie wytrzymał presję i nie stracił przewagi. Jestem bardzo zadowolony ze swojej postawy w dwóch ostatnich turniejach. Czekam na upragnione zwycięstwo, ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia – powiedział Adrian Meronk.

 

Drugi z Polaków, Mateusz Gradecki został sklasyfikowany na 40. pozycji. Kolejny turniej z udziałem ETSU Bucs rozpocznie się w najbliższą niedzielę (24 kwietnia). W mistrzostwach Konferencji Południowej drużyna Meronka i Gradeckiego będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem.