CLG 3-2 TSM w finale NA LCS

E-sport
CLG 3-2 TSM w finale NA LCS

Drużyna Counter Logic Gaming zdobywa tytuł mistrza wiosennej części sezonu NA LCS po wygranej 3-2 nad Team SoloMid. CLG zdobyło 90 punktów potrzebnych do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata oraz zaproszenie na turniej Mid-Season Invitational.

TSM zaczęło bardzo mocno w pierwszej grze, ale CLG przechytrzyło przeciwników za pomocą teleportów i zdobyło cztery zabójstwa oraz barona, który pozwolił im wrócić do gry. Jednak nie na długo. TSM odpowiedziało błyskawicznie zabijając całą drużynę CLG. W końcowym rozrachunku to CLG wygrało więcej walk w pierwszej grze i pozwoliło im to zniszczyć inhibitory TSM, a w potem – z pomocą super minionów – całą bazę przeciwników.

 

Druga gra wyglądała podobnie do pierwszej. TSM znowu miało wczesną przewagę, ale mądre zagrania CLG w środkowej fazie gry pozwoliły im na powrót do rozgrywki. W kluczowej walce na środkowej alei TSM zdołało pokonać CLG dzięki świetnemu podrzutowi od Hauntzera.

 

CLG wyłamało się ze schematu w trzeciej grze, gdzie zdobyło wczesną przewagę dzięki świetnym zagraniom Darshana. Jego Poppy skończyła grę ze statystykami 5/3/11. Duża walka na dolnej alei pozwoliła TSM wrócić do gry, ale następna walka nie pozostawiła złudzeń. W trzeciej grze to CLG okazało się lepsze od TSM.

 

CLG zdecydowało się na wybór Twisted Fate'a w czwartej grze i okazało się być to sporym błędem. Huhi kupił defensywne przedmioty, ale nie grał swoją postacią tak jak powinien. Zamiast wskakiwać w środek walk drużynowych, mid laner CLG raczej zabezpieczał tyły i splitpushował. Soren „Bjergsen” Bjerg był dużo lepszy jako Lulu (3/0/7) i w konsekwencji poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Pomimo tego, że Xmithie zdołał zabrać przeciwnikom wzmocnienie barona było to za mało, by wyrwać zwycięstwo z rąk TSM.

 

W piątej grze CLG udało się zdobyć szybkie zabójstwa na drużynie TSM i zdobyć wczesną przewagę. Ale Bjergsen nie miał zamiaru odpuścić. Kompozycja TSM oparta na trzech strzelcach wyglądała bardzo mocno w trzydziestej minucie, ale była niewystarczająca by odnieść końcowe zwycięstwo.

 

Spora w tym zasługa Trevora „Stixxay'a” Hayesa, który dosłownie zmiótł TSM z powierzchni ziemi w ostatnim teamfighcie. ADC CLG zdobył triple killa i popchnął CLG w kierunku zwycięstwa w piątej grze, całej serii i całych playoffach NA LCS jednocześnie.

 

Oprócz tytułu wiosennego mistrza Ameryki Północnej CLG zdobywa 90 punktów potrzebnych do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata oraz bilet na turniej MSI. TSM musi zadowolić się 70 punktami za zajęcie drugiego miejsca.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze