Hit w Toruniu. Anwil pokonany!

Świetny mecz w Toruniu! Do ostatnich sekund poniedziałkowego hitu Tauron Basket Ligi obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale ostatecznie lepszy okazał się Polski Cukier, który pokonał Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17).

To goście byli stroną przeważającą w pierwszych minutach spotkania. Głównie dzięki swojej świetnej obronie Anwil najpierw prowadził 6:3 po rzutach wolnych Bartosza Diduszki, a później 11:5 dzięki trójce Fiodora Dmitriewa. Polski Cukier starał się odpowiadać trafieniami Markeitha Cummingsa, ale końcówka pierwszej kwarty należała do Danilo Andjusicia – po jego pięciu punktach było 18:9. W drugiej części meczu sytuacja się odwróciła. Przez pięć minut torunianie zanotowali serię 13:2 i głównie dzięki trójkom Seana Denisona wyszli na prowadzenie. Zespół trenera Igora Milicicia potrafił zdobywać przewagę po kolejnych rzutach Diduszki i Dmitriewa, ale to trafienie z dystansu Michalaka ustawiło wynik po pierwszej połowie na 33:29 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie bardzo długo zespół trenera Jacka Winnickiego kontrolował sytuację na parkiecie. Dobry fragment meczu zanotował Danny Gibson i to po jego trafieniu torunianie mieli sześć punktów przewagi. To nie było jednak wystarczające prowadzenie – nadal świetnie prezentował się Fiodor Dmitriew – po dwóch trójkach Rosjanina to Anwil był lepszy. Trafienie zanotował też Michał Chyliński i goście po 30 minutach wygrywali 51:48. Ostatnią kwartę Polski Cukier rozpoczął od serii 12:0, a było to możliwe głównie dzięki Seanowi Denisonowi, który nie tylko zdobywał punkty, ale też zbierał i podawał. Po trzech akcjach z rzędu Krzysztofa Sulimy było już 60:51. Za odrabianie strat wzięli się najlepsi tego dnia w Anwilu Dmitriew i Diduszko. W samej końcówce po rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego goście zbliżyli się na zaledwie jeden punkt, a później faulowali Cummingsa. Ten trafił tylko jeden rzut wolny, a włocławianie pobiegli do ataku. Nie zdążyli jednak oddać rzutu w czasie i to Polski Cukier cieszył się z bardzo ważnej wygranej 70:68.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Łukasz Wiśniewski z 14 punktami i pięcioma asystami. 13 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty dodał Danny Gibson. W ekipie gości na wyróżnienie zasłużył Fiodor Dmitriew z 26 punktami i ośmioma zbiórkami.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17).

Punkty:

Polski Cukier: Wiśniewski 14, Gibson 13, Denison 12, Sulima 10, Cummings 9, Michalak 7, Śnieg 4, Milosevic 1.

Anwil: Dmitriew 26, Diduszko 19, Łączyński 7, Andjusic 5, Jelinek 4, Bristol 3, Chyliński 2, Tomaszek 2.