Zenit Kazań obronił tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny Europy i mimo, że w finale z Trentino Diatec przegrywał już 0:2 zdołał odwrócić losy meczu i zgarnąć najbardziej prestiżowe europejskie trofeum. Krakowskie początki Zenita również nie należały do najłatwiejszych, bowiem sporo kłopotu sprawił im gospodarz turnieju, Asseco Resovia. Mistrz Rosji ograł mistrza Polski 3:1.

W obu spotkaniach wiodącą rolę w barwach zespołu Władimira Alekny odgrywał Wilfredo Leon, który po meczu został wybrany najlepszym punktującym i MVP całego turnieju. W spotkaniu z Resovią Kubańczyk kilkukrotnie był blokowany, jednak jego końcowy dorobek (18 punktów) i tak budzi wielkie uznanie. Przyjmujący na jeszcze wyższy poziom wzniósł się w pięciosetowym thrillerze z Trentino.

27 punktów, w tym cztery asy serwisowe i atak na poziomie 67%. Leon dwoił się i troił atakując nad blokiem i kończąc kombinacyjne piłki Aleksandra Butki. To właśnie do Leona powędrowała piłka, która skończyła spotkanie - podobnie jak w sobotnim pojedynku.

Najlepsze akcje Wilfredo Leona z Final Four w Krakowie w załączonym materiale wideo.