Jóźwiak o FEN 12: We Wrocławiu będą leciały wióry!

Sporty walki

Już za niespełna miesiąc, 20 maja, odbędzie się kolejna gala Fight Exclusive Night. Podczas wydarzenia we Wrocławiu odbędą się aż trzy pojedynki o pasy mistrzowskie organizacji, której bohaterami będą m.in. Michał Michalski (5-1), Marcin Zontek (16-9, 2 NC) oraz Paweł Biszczak.

W poniedziałek organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła kolejnego bohatera jednej z głównych walk wieczoru gali we Wrocławiu. Rywalem Michała Michalskiego w walce o pas kategorii półśredniej będzie Davy Gallon, który na gali FEN 10 pokonał Rafała Błachutę.

- Możemy potwierdzić, że rywalem Michalskiego będzie Davy Gallon. Michalski jest niepokonany w klatkoringu FEN, a Gallon ostatnio pokonał Błachutę. Wydaję mi się, że Francuz zasługuje na walkę o pas mistrzowski.  - mówił Jóźwiak w rozmowie telefonicznej w programie Puncher.

W dywizji półsredniej organizacji FEN aż roi się od zawodników, którzy mogą na kolejnych galach walczyć o pas mistrzowski. Na FEN 11 cenne zwycięstwo odniósł Paweł Żelazowski, a w ostatnich tygodniach do federacji dołączył były zawodnik UFC - Paweł Pawlak. - W kategorii półśredniej jest cała kolejka pretendentów, więc rywalizacja jest spora. W przyszłości czekają nas ciekawe pojedynki o ten pas mistrzowski - dodał.

Włodarze FEN w ostatnich dniach ogłosili również rywala dla Pawła Biszczaka. Polak w walce o pas mistrzowski zmierzy się Zakarią Baitarem, z którym miał okazję walczyć podczas gali FEN 6. - We Wrocławiu zobaczymy też pierwszą walkę o pas mistrzowski w K-1. Zaitar ostatnio zapisał na swoim koncie sześć zwycięstw, a przecież Biszczak miał już okazję zmierzyć się z Bakarią. Jestem pewny, że będą leciały wióry w tej walce - ocenił prezes FEN.

Paweł Jóźwiak zapewnił również, że trwają intensywne poszukiwania dla rywala Marcina Zontka. - Jest kilku potencjalnych rywali zza granicy i w tym tygodniu już oficjalnie powinniśmy ostateczny wybór - zakończył Jóźwiak.

Rozmowę z Pawłem Jóźwiakiem obejrzysz w załączonym materiale wideo!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze