Liga Mistrzów dla Chelsea! Drugi raz z rzędu

Piłkarze Chelsea do lat 19 po raz drugi z rzędu wygrali Młodzieżową Ligę Mistrzów. Tym razem pokonali w finale Paris Saint-Germain 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili Fikayo Tomori oraz Kasey Palmer.

Chelsea ostatni mecz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów przegrała... w listopadzie 2014 roku! Wtedy górą było Schalke 04, lecz była to w fazie grupowej, a "The Blues" i tak skończyli na pierwszym miejscu. Później wygrali także całe rozgrywki, ogrywając w finale Szachtar 3:2. W obecnych rozgrywkach podopiecznym Adriana Viveasha przytrafiły się trzy remisy i sześć zwycięstw. Obrona tytułu była bardzo realna.

Rywalem było Paris Saint-Germain, które wygrało grupę z Realem Madryt, a później pokonało "Królewskich" w półfinale. Na decydujący mecz Francuzi wyszli chyba trochę spięci, bo po dziesięciu minutach Chelsea wyszła na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał stoper Fikayo Tomori i było 1:0. PSG mogło odpowiedzieć bardzo szybko, bo... Tomori sfaulował rywala w polu karnym. Do jedenastki podszedł Jean-Kevin Augustin, występujący także w pierwszej drużynie, ale uderzył fatalnie - Bradley Scott nie miał problemów z interwencją.

Od tego momentu PSG przejęło inicjatywę, lecz nic z tego nie wynikało. Dopiero w drugiej połowie Yakou Meite precyzyjnym strzałem zdobył bramkę na 1:1. Czujność Francuzów została uśpiona, bo zaledwie trzy minuty później Ali Mukhtar obsłużył podaniem Kasey'ego Palmera, który wyprzedził stoperów i wyprowadził Chelsea na prowadzenie. Do końca meczu PSG dążyło do remisu, lecz brakło im szczęścia - choćby w ostatniej minucie meczu, kiedy piłka minimalnie minęła poprzeczkę "The Blues".

Młodzieżowa Liga Mistrzów jest następczynią rozgrywek NextGen Series, które wymyślili Justin Andrews, producent i ekspert telewizyjny oraz Mark Warburton. Obecnie LM jest objęta patronatem UEFA. Więcej o tym tutaj (http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/ml/Mlodziezowa-Liga-Mistrzow-Rosnie-W-Sile_1418774/index.html)

PSG - Chelsea 1:2 (0:1)

Bramki: Meite 58 - Tomori 10, Palmer 61.

PSG: Descamps - Georgen, Eboa Eboa, Doucoure, Toure - Bernede (85 Giacomini), Demoncy, Nkunku - Edouard (62 Ikone), Augustin (71 Wilfride Kanga), Meite.

Chelsea: Collins - Sterling, Tomori, Clarke-Salter, Aina - Mukhtar, Colkett - Maddox, Palmer (86 Wakefield), Scott (59 Mount) - Abraham.

Żółte kartki: Eboa Eboa, Meite - Tomori, Scott, Mukhtar.

Niewykorzystany rzut karny: Augustin (12 minuta)