Prezydent CEV: Polska to wiodąca siła w europejskiej siatkówce

Siatkówka

Nie mam żadnych wątpliwości, że Polska to jedna z wiodących siatkarskich sił w Europie, a także na świecie. W ten weekend organizatorzy po raz kolejny zapewnili elicie najlepszą scenerię, w której zobaczyliśmy siatkówkę w najlepszym wydaniu - powiedział Aleksandar Boricić po zakończeniu turnieju finałowego w Krakowie.

Aleksandar Boricić gościł w Krakowie podczas turnieju Final Four Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Asseco Resovia. Nie był to jednak jego pierwszy pobyt w naszym kraju. - Z Polski mam jedynie dobre wspomnienia. Szczególnie z przełomu sierpnia i września 2014, gdy Polska gościła rekordowe mistrzostwa świata w siatkówce - powiedział Serb.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że Wasz kraj to jedna z wiodących siatkarskich sił w Europie, a także na świecie. W ten weekend organizatorzy po raz kolejny zapewnili elicie najlepszą scenerię, w której zobaczyliśmy siatkówkę w najlepszym wydaniu - zaznaczył 67-letni strenik europejskiej federacji.

Boricić jest prezydentem CEV od 6 miesięcy i od razu na początku swojej kadencji zapowiedział metamorfozę w niektórych rozgrywkach. Na razie przeforsowano zmiany w Lidze Mistrzów, ale Serb działa także na innych polach.

-Nasze podejście do organizacji imprez się zmienia, a dodatkowo promujemy siatkówkę przez inne działania: #RoadToRio czy # OneDayMore4Volleyball, dzięki któremu 50 tysięcy ludzi w Europie grało jednego dnia w siatkówkę. Chcemy rozwijać bliską współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi klubami czy federacjami w celu zapewnienia każdemu członkowi naszej rodziny możliwości gry w siatkówkę - stwierdził.

Wywiad z Aleksandarem Boriciciem w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze