Chemik o krok od mistrzostwa! Atom rozbity w Szczecinie

W drugim spotkaniu finału Orlen Ligi siatkarki Chemika Police ograły we własnej hali PGE Atom Trefl Sopot 3:0. W pierwszym starciu obu ekip również górą były obrończynie mistrzowskiego tytułu, do sukcesu brakuje więc policzankom tylko jednego zwycięstwa.

Pierwsze spotkanie finału - mimo, że Atomówki urwały rywalkom seta - miało jednostronny przebieg. Premierowa odsłona, po wyrównanej walce, dla Polic (25:21); w drugim secie sopocianki nie stawiły większego oporu (25:13), zaś w trzecim zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Gospodynie prowadziły 24:20, a mimo to sopocianki zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi, a następnie wygrać tę wojnę nerwów; wynik na 26:28 asem serwisowym ustaliła Katarzyna Zaroślińska. Zacięty przebieg trzeciej partii zaostrzył apetyty kibiców, niestety, w kolejnym secie emocji już nie było. Podrażnione policzanki rozbiły rywalki aż 25:9!

Drugi mecz również zakończył się pewnym zwycięstwem siatkarek Chemika. Premierowa odsłona miała wyrównany przebieg, a obie drużyny punktowały seriami. Najpierw przewagę wypracowały sobie policzanki (8:4, 13:9), później sopocianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, dzięki zagrywkom Maret Balkesteinp-Grothuess (14:17). Policzanki szybko odrobiły jednak straty (17:17) i w końcówce partii wypunktowały rywalki: najpierw asem serwisowym popisała się Aleksandra Jagieło (24:21), a wynik partii na 25:22 ustaliła Madelaynne Montano.

Drugiego seta Atomówki rozpoczęły od mocnego uderzenia. na pierwszej przerwie technicznej mistrzynie Polski przegrywały aż 3:8, na drugiej 11:16 i wydawało się, że Atomówkom uda się wyrównać stan meczu. Nic z tego: policzanki odrobiły dystans, i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po emocjonującej rywalizacji na przewagi (26:24). Jedynym ofensywnym atutem ekipy z Sopotu była Katarzyna Zaroślińska, to - jak się okazało, było zbyt mało, by urwać rywalkom seta. Trzecia partia już tak emocjonująca nie była. Po wyrównanym początku, policzanki przejęły inicjatywę na parkiecie i wygrały 25:17. MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł.

Chemik prowadzi w finale Orlen Ligi z Atomem Trefl 2-0. Rywalizacja finałowa toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne mecze rozegrane zostaną w Sopocie.