Milik bohaterem! Strzelił dwa gole SC Heerenveen! (WIDEO)

Arkadiusz Milik znów został bohaterem Ajaksu Amsterdam! Polak strzelił dwa gole, dzięki czemu jego drużyna pokonała na wyjeździe SC Heerenveen 2:0. Było to jego 20. i 21. trafienie w tym sezonie Eredivisie!

Biorąc pod uwagę wygraną PSV Eindhoven z Vitesse Arnhem (2:0), Milik i spółka musieli sięgnąć po komplet punktów, żeby wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Tak też się stało, chociaż wcale nie było łatwo...

W pierwszej połowie dobre sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. Milik mógł otworzył wynik w 34. minucie, kiedy po świetnym dośrodkowaniu Thulaniego Serero wślizgiem próbował wepchnąć piłkę do bramki. Posłał ją minimalnie obok bramki.

Druga część meczu była o wiele ciekawsza. W 56. minucie sędzia podyktował "jedenastkę" za zagranie ręką Lucasa Bijkera we własnym polu karnym. Podobnie jak w ostatnim meczu z FC Utrecht (2:2), do piłki podszedł nasz reprezentant i pewnym strzałem pokonał bramkarza! Siedem minut później znów cieszył się z gola. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie Mitchella Dijksa.

Dzięki temu 22-latek ma już 21 goli w Eredivisie. Do prowadzącego w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Vincenta Janssena traci cztery bramki. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

SC Heerenveen - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)

Bramki: Milik 57 (k), 64

W załączonym materiale skrót meczu SC Heerenveen - Ajax Amsterdam i gole Arkadiusza Milika.