Piotr Wyszomirski przenosi się do Bundesligi!

Piłka ręczna
Piotr Wyszomirski przenosi się do Bundesligi!
fot. CyfraSport

Bramkarz reprezentacji Polski szczypiornistów Piotr Wyszomirski od sezonu 2016/2017 będzie zawodnikiem TBV Lemgo - poinformował niemiecki klub na swojej stronie internetowej. Wyszomirski podpisał z Lemgo dwuletni kontrakt.

- Jestem zadowolony z zakontraktowania Piotra. Występował na poziomie międzynarodowym zarówno w Pick Szeged, jak i reprezentacji Polski. Mimo 28 lat ma ogromne doświadczenie - powiedział trener Lemgo Florian Kehrmann. Jego słowa powteirdził prezes niemieckiego klubu Joerg Zareike. - Od dawna badaliśmy rynek i Piotr przekonał nas regularnymi, dobrymi występami - stwierdził Zereike.

Dla Polaka będzie to trzeci zagraniczny klub w karierze. Do wielkiego świata Wyszomirski startował z Azotów Puławy, gdzie zadebiutował w 2007 roku w ekstraklasie. W 2012 roku przeniósł się do węgierskiego Csurgoi i zakotwiczył u Madziarów na dobre. Dwa lata później zmienił otoczenie na Pick Szeged, w którym występuje do dzisiaj. Jednocześnie Wyszomirski regularnie reprezentuję Polskę na wielkich imprezach.

- To była dla mnie łatwa decyzja, ponieważ gra w Bundeslidze zawsze była moim marzeniem. Teraz zagram w barwach Lemgo w najsilniejszej lidze świata - powiedział sam Wyszomirski cytowany przez oficjalną stronę internetową niemieckiego zespołu.

Kontrakt Wyszomirskiego z TBV Lemgo będzie obowiązywał do 30 czerwca 2018 roku.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze