Puchar Niemiec: Borussia Dortmund wygrała 3:0 i awansowała do finału

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Herthę Berlin 3:0 w półfinale Pucharu Niemiec. W finale zagra z Bayernem Monachium, który dzień wcześniej wyeliminował Werder Brema, wygrywając 2:0.

W 21. minucie wynik meczu otworzył Gonzalo Castro. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse. Kiedy wydawało się, że gospodarze lada moment powinni doprowadzić do remisu, brutalnie skarcił ich Marco Reus. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił John Brooks, który poślizgnął się przy wyprowadzaniu piłki... Kilka minut później wynik ustalił Henrich Mchitarjan.

W barwach BVB cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski opuścił ostatnie spotkanie ligowe z Hamburger SV (3:0), ponieważ trener Thomas Tuchel dał mu odpocząć.

Finał Pucharu Niemiec zostanie rozegrany 21 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

Bramki: Castro 21, Reus 75, Mchitarjan 83