Dookoła Chorwacji: Nizzolo ponownie liderem

Włoch Giacomo Nizzolo z ekipy Trek wygrał w Szybeniku, po finiszu z peletonu, trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Chorwacji i odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dotychczasowy lider Brytyjczyk Mark Cavendish (Dimension Data) był czwarty.

Nizzolo, który zwyciężył także na pierwszym odcinku, wyprzedził Belga Timothy'ego Duponta (Verandas) i swojego rodaka Matteo Pelucchiego (IAM). Najlepszy z Polaków, Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zajął 31. miejsce.

Peleton doścignął na ostatnim kilometrze uciekających niemal przez cały etap sześciu zawodników, wśród których byli Kamil Gradek (Verva ActiveJet), mistrz Polski w jeździe na czas Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) oraz Czech Josef Cerny (CCC).

Po trzech etapach Nizzolo ma przewagę dziesięciu sekund nad Cavendishem oraz 16 nad Dupontem. Paterski jest sklasyfikowany na 16. pozycji, tracąc 26 sekund. Identyczną stratę do lidera mają 26. w klasyfikacji Paweł Franczak (Verva ActiveJet), 35. Łukasz Owsian (CCC) oraz 42. Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Narodowy wyścig chorwacki odbywa się dopiero po raz drugi. Pierwszą edycję zdominowali kolarze CCC, którzy z pięciu etapów wygrali trzy: Paterski - dwa, a jeden - Słoweniec Grega Bole. Paterski zwyciężył w klasyfikacjach generalnej, górskiej i punktowej. W drużynowej zespół z Polkowic uzyskał ponad 16 minut przewagi nad słoweńską Adrią.

Tegoroczna edycja składa się z sześciu odcinków. Wyścig zakończy się w niedzielę w Zagrzebiu.