Radwańska w ćwierćfinale w Stuttgarcie! Polka lepsza od Petkovic

Agnieszka Radwańska wygrała z Niemką Andreą Petkovic 1:6, 6:1, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Stuttgarcie (pula nagród 759 tys. dolarów). Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Karolina Pliskova.

Radwańska słabo rozpoczęła spotkanie, popełniała wiele niewymuszonych błędów i w efekcie niespodziewanie przegrała pierwszą partię 1:6. W dwóch następnych jej przewaga nie podlegała dyskusji. Mecz trwał godzinę i 56 minut.

To był siódmy pojedynek najlepszej polskiej tenisistki z Petkovic - wszystkie wygrała Radwańska. Po raz ostatni grały ze sobą w 2012 roku w Sydney. 27-letnia Polka zajmuje obecnie drugie miejsce w światowym rankingu, a rok starsza Niemka, urodzona w dawnej Jugosławii, trzydzieste.

W ćwierćfinale tenisistka z Krakowa zmierzy się z Pliskovą, która w czwartek wieczorem wyeliminowała Serbkę Anę Ivanovic 6:4, 6:2. Pliskova zajmuje aktualnie 18. miejsce w rankingu WTA. Z Czeszką Radwańska rozegrała pięć meczów - we wszystkich zwyciężyła, nie oddając przeciwniczce nawet seta.

W ubiegłym roku Radwańska odpadła w Stuttgarcie już w pierwszej rundzie, po porażce z Włoszką Sarą Errani. Tym razem - jako jedna z czterech najwyżej rozstawionych zawodniczek - miała w tej fazie turnieju wolny los.

Niespodzianką zakończył się inny czwartkowy pojedynek. Rozstawiona z numerem czwartym Rumunka Simona Halep przegrała z Niemką Laurą Siegemund 1:6, 2:6.

Tytułu w Stuttgarcie na kortach ziemnych broni Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, rozstawiona z numerem drugim.