Tegoroczny sezon przynosi wiele zmian, które nie tylko uatrakcyjnią rywalizację dla zawodników, ale i dla widzów – tych na miejscu i tych przed telewizorami.

 

Jedną z głównych zmian jest ilość przystanków – w tym roku odbędzie się tylko jeden, który z pewnością zaostrzy rywalizację i podniesie poziom prezentowanych trików. Ponadto zmieniony format dopuszcza do startu nowych zawodników. W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros” – jak nazywa się w Hiszpanii młodych, początkujących toreadorów, którzy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką FMX. „Novilleros” mogą zawalczyć o miejsce w zawodach, wysyłając klip ze swoimi najlepszymi trikami. Pierwszy z nich zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, natomiast drugiego debiutanta wybierze komitet sportowy Red Bull X-Fighters. Kandydaci mogą zgłaszać swoje klipy od dziś tj. 14 kwietnia poprzez stronę XYZ.

 

Zawodnicy, którzy wystartują w Madrycie: Clinton Moore (Australia), Tom Pagès (Francja), Dany Torres (Hiszpania), Levi Sherwood (Nowa Zelandia), Maikel Melero (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), Taka Higashino (Japonia), David Rinaldo (Francja), Josh Sheehan (Australia), Adam Jones (USA) oraz Novillero 1, Novillero 2.

 

Wystartowała już specjalna strona, na której mogą zgłaszać się amatorzy chcący wziąć udział w zawodach Red Bull X-Fighters. To niecodzienna szansa na udział amatorskich zawodników w profesjonalnych zawodach rozgrywanych w tym roku w przepięknej scenerii areny Las Ventas już 24 czerwca w Madrycie. Wśród zgloszonych zawodników jest już dwóch Polaków: Artur Puzio i Damian Chyła! Wspomóżmy naszych zawodników poprzez oddanie naszych głosów na jednego z nich i dajmy im szansę zaprezentowania swoich umiejętności 24 czerwca w Madrycie!