Formuła 1: Grand Prix Węgier do 2026 roku

Moto
Formuła 1: Grand Prix Węgier do 2026 roku
fot. PAP

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Węgier będzie rozgrywany na torze Hungaroring do 2026 roku - wynika z umowy, jaką podpisał organizator z firmą Formula One Management, która jest kierowana przez Bernie Ecclestone'a.

Nowa umowa zapewnia pomoc państwa w organizacji wyścigów i utrzymaniu toru. Zgodnie z jej zapisami, już w 2017 roku rozpocznie się remont obiektu, w tym także nawierzchni toru. "Konieczne do przeprowadzenia prac fundusze gwarantuje węgierski rząd" - zapewnił minister rozwoju Miklos Sesztak.

 

Szef resortu dodał, że wyścig Grand Prix jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w kraju, stąd też zaangażowanie organów administracji w jak najlepsze przygotowanie imprezy.

 

Pierwszy raz wyścig o GP Węgier rozegrano w 1986 roku. Wygrał go Brazylijczyk Nelson Piquet w Williamsa, który także zwyciężył w następnej edycji.

 

Grand Prix Węgier jest obecnie jednym z najstarszych wyścigów rozgrywanych w cyklu mistrzostw świata. Po względem "starszeństwa" przegrywa tylko z GP Monako, w tym sezonie 29 maja, i GP Włoch na torze Monza - 4 września. Tegoroczne GP Węgier zaplanowano na 24 lipca.

 

Formula One Management (FOM) i Formula One Administration wraz z innymi firmami tworzą Formula One Group (FOG). Ta z kolei w imieniu właścicieli praw do F1 zarządza tymi zawodami: podpisuje umowy z organizatorami, przedstawia propozycje kalendarza, podpisuje umowy z zespołami, zarządza prawami do transmisji telewizyjnych i wszelkimi licencjami.

 

Jako przedstawiciel FOM Ecclestone uczestniczy w obradach Światowej Rady Sportu Samochodowego działającej przy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze