Giro del Trentino: Kangert wygrał ostatni etap, Landa - wyścig

Estończyk Tanel Kangert z ekipy Astana wygrał w miejscowości Cles czwarty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Giro del Trentino. Koszulkę lidera obronił Hiszpan Mikel Landa (Sky), który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Kangerta tylko o dwie sekundy.

Estończyk odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe, finiszując na czele niewielkiej grupki zawodników. Zdobył dziesięć sekund bonifikaty, ale to nie wystarczyło do sukcesu w całej imprezie, ponieważ Landa wywalczył cztery sekundy za trzecie miejsce. Drugi na "kresce" był Włoch Matteo Busato (Southeast-Venezuela).

Obok Landy i Kangerta na podium stanął Jakob Fuglsang (Astana). Duńczyk stracił do zwycięzcy wyścigu 14 sekund.

Jedyny Polak w stawce Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) w piątek był 78., a wyścig ukończył na 66. miejscu ze stratą 30.02.