Kibice Liverpoolu krytykują wybór Owena na ambasadora klubu

Piłka nożna
Kibice Liverpoolu krytykują wybór Owena na ambasadora klubu
fot. PAP

Kibice Liverpoolu krytykują na forach internetowych decyzję władz klubu, które powierzyły byłemu piłkarzowi Michaelowi Owenowi rolę międzynarodowego ambasadora "The Reds". "Wąż został naszym przedstawicielem" - napisał jeden z fanów na portalu społecznościowym.

Niekorzystne komentarze to skutek występów Owena, przez trzy sezony (2009-2012), w znienawidzonym przez kibiców Liverpoolu zespole Manchesteru United.

 

Zdobywca Złotej Piłki w 2001 roku, który rozpoczynał karierę seniorską w 1996 roku w wieku 16 lat właśnie w Liverpoolu, jest zaszczycony wyróżnieniem.

 

"Jestem zaszczycony jako były zawodnik i kibic, że będę reprezentował ponownie ten klub na arenie międzynarodowej. Liverpool FC to największa piłkarska rodzinna-organizacja na świecie" - napisał 36-letni Owen.

 

Jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji Anglii. W Liverpoolu spędził osiem lat strzelając w 297 spotkaniach 158 bramek. W 2004 roku przeniósł się do Realu Madryt. Tam nie odniósł większych sukcesów, potem grał w Newcastle, MU, a karierę zakończył w 2013 roku w Stoke City.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie