Legia przejechała się po Pasach! Cracovia zlana w stolicy

Lider Ekstraklasy nie dał żadnych szans Cracovii na Łazienkowskiej. Legia Warszawa pokonała podopiecznych Jacka Zielińskiego aż 4:0. Stołeczna ekipa już do przerwy prowadziła 3:0 po golach Prijovicia, Kucharczyka oraz Nikolicia. Po przerwie swoje premierowe trafienie w barwach nowej drużyny zaliczył Hamalainen. Zespół Stanisława Czerczesowa umocnił się na prowadzeniu w lidze i nad drugim Piastem Gliwice ma sześć punktów przewagi.

Strzelanie już w 7. minucie zaczął Aleksandar Prijović, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Dwie minuty później mogło być już 2:0 dla Legii, ale piękny strzał Nemanij Nikolicia wylądował na poprzecze bramki „Pasów”.

Krakowianie odpowiedzieli na serię ataków Legii w 13. minucie. Dynamiczna kontra Cracovii lewą stroną sprawiła sporo kłopotów miejscowym. Matuesz Wdowiak popędził lewą flanką, po czym zacentrował w pole karne do Mateusza Cetnarskiego. Jednak strzał kapitana gości w świetnym stylu obronił Arkadiusz Malarz.

W 25. minucie było już 2:0 po trafieniu z dystansu Michała Kucharczyka. Skrzydłowemu „Wojskowych” pomógł fakt, że piłka po drodze otarła się od Miroslava Covilo i zmyliła bezradnie interweniującego Sandomierskiego. Siedem minut później przyjezdnych dobił najlepszym strzelec Ekstraklasy – Nikolić, który wcześniej seryjnie marnował okazje strzeleckie.

Po przerwie stołeczna ekipa nie forsowała zbytnio tempa. Podobnie jak w pierwszej części gry okazję za okazją marnował nieskuteczny Nikolić, ale Cracovia i tak była tylko tłem dla wicemistrzów Polski. Drużyna ze stolicy Małopolski w drugich 45. minutach nie oddała żadnego celnego strzału.

Wynik piątkowej rywalizacji ustalił Kasper Hamalainen, który pojawił się na placu gry w 72. minucie, a cztery minuty później pięknym uderzeniem skarcił „Pasy” po raz czwarty w tym spotkaniu. Był to czwarty ligowy mecz z rzędu, w którym podopieczni Stanisława Czerczesowa zachowali czyste konto. Duża zasługa w tym golkipera Legionistów.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 4:0 (3:0)

Bramki: Aleksandar Prijovic (7'), Michał Kucharczyk (25'), Nemanja Nikolic (33'-głową), Kasper Hamalainen (77')

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek (87' Tomasz Brzyski) - Guilherme, Ondrej Duda, Ariel Borysiuk, Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic (81' Tomasz Jodłowiec), Nemanja Nikolic (72' Kasper Hamalainen)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu (46' Łukasz Zejdler), Florin Bejan, Hubert Wołąkiewicz, Jakub Wójcicki - Erik Jendrisek, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka, Mateusz Wdowiak (46' Piotr Polczak) - Tomas Vestenicky (85' Przemysław Pyrdek)

Żółte kartki: Tomasz Jodłowiec - Bartosz Kapustka, Deleu

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork) Widzów: 24061