WT w tenisie stołowym - przyleciała z Japonii i przegrała przez... 5 minut spóźnienia!

Katarzyna Grzybowska

Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Natalia Partyka (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) awansowały do drugiej rundy - 1/16 finału - singla zawodów World Tour w tenisie stołowym w Warszawie. Partyka awans zawdzięcza dość nietypowej sytuacji.

Obie Polki miały niżej notowane rywalki - Grzybowska pokonała 4:2 Rosjankę Olgę Baranową, zaś Partyka wygrała walkowerem z Japonką Mizuki Morizono. Azjatka... spóźniła się na mecz.

Partyka i jej trener Michał Dziubański odczekali regulaminowe pięć minut, podpisali protokół i opuścili halę, a wtedy przy stole pojawiła się Morizono. Japonka długo nie mogła się pogodzić z porażką walkowerem, nie zamierzała opuszczać swego boksu, ale kalendarz gier jest napięty i w końcu musiała ustąpić miejsca kolejnym rywalizującym w hali Torwaru.

W piątkowe popołudnie o awans do 1/8 finału Grzybowska spotka się z jedną z najlepszych europejskich zawodniczek Niemką Shan Xiaona, która gra uchwytem piórkowym. Z kolei Partyka zmierzy się z zaledwie 16-letnią Japonką Miu Hirano, która już w 2014 roku wygrała turniej deblowy podczas German Open. Jej partnerką jest rówieśniczka Mima Ito.

Odpadły pozostałe polskie zawodniczki. Roksana Załomska (KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice) przegrała z brązową medalistką olimpijską z Londynu Singapurką Feng Tianwei 0:4, zdobywając łącznie dziewięć małych punktów, a 36-letnia Kinga Stefańska (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) uległa Portugalce Shao Jieni 1:4.

W turnieju gry pojedynczej nie uczestniczy kolejna z zawodniczek tarnobrzeskiej drużyny Li Qian; zgłoszona została do debla, w parze z Holenderką Li Jie.

Wyniki Polek w 1. rundzie singla:

Katarzyna Grzybowska (Polska) – Olga Baranowa (Rosja) 4:2 (11:9, 13:11, 11:9, 8:11, 9:11, 11:4)
  Natalia Partyka (Polska) - Mizuki Morizono (Japonia) walkower, wygrana Partyki
  Roksana Załomska (Polska) - Feng Tianwei (Singapur) 0:4 (1:11, 1:11, 5:11, 2:11)
  Kinga Stefańska (Polska) - Shao Jieni (Portugalia) 1:4 (13:11, 4:11, 3:11, 9:11, 6:11)