Illuminar Honor Gaming przegrywa w półfinale ESL Mistrzostw Polski

E-sport
Illuminar Honor Gaming przegrywa w półfinale ESL Mistrzostw Polski
@IHG

Największy faworyt ESL Mistrzostw Polski odpadł w półfinale po niespodziewanej przegranej z zespołem Overused. IHG było blisko powrotu z zaświatów drugiej grze serii, ale zawodnicy nie zdołali wytrzymać ciśnienia pod koniec ponad godzinnego pojedynku.

Kubon i jego koledzy z drużyny przyzwyczaili swoich fanów do oddawania pierwszych gier serii, więc gdy pierwsza gra padła łupem Overused wszystko wyglądało na przebiegające zgodnie z planem. Illuminar Honor Gaming zbyt wiele razy próbowało zdobyć wzmocnienie barona, co skrzętnie wykorzystywali stawiani w roli kandydatów do przegranej zawodnicy Overused. Łyżką miodu w zaserwowanej przez Illuminar beczce dziegciu były świetne zawody rozgrywane przez junglera drużyny. Tabasko robił co mógł jako Nidalee, ale nie wystarczyło to żeby powstrzymać Gr3ka i spółkę.

 

W drugiej grze Overused wybrało kompozycje opartą na konsekwentnym obijaniu swoich przeciwników (z Varusem na środkowej alei i Ezrealem na bocie) i krok po kroku zdobywała kolejne cele na mapie. Świetne zawody rozgrywał IceBeasto, który zdobył ponad 500 minionów jako Ekko i momentami był nawet trzy poziomy wyżej niż Kubon z IHG.

 

Druga gra trwała aż ponad godzinę i była prawdziwym horrorem na Summoners Rift. IHG zgodnie z przewidywaniami postawiło na zdobywaniu wzmocnienia barona, a Overused oprócz wież kolekcjonowało kolejne smoki. Pomimo zdobycia piątego smoka przez Overused, statnie 10 minut półfinałowej gry stopniowo zwiększało szansę IHG na wygranie całego pojedynku.

 

Jednak nieudana próba zdobycia barona na początku (świetny steal Babuni) i nierozważny push w kierunku odkrytej za sprawą super minionów bazy Overused podpisały ostateczny wyrok na zespole Illuminar Honor Gaming. Odrobinę zbyt agresywny Overpow zginął w ostatniej walce drużynowej bez używania swoich umiejętności i w ten sposób wbił ostatni gwóźdź do trumny swojej drużyny.

 

W meczu o trzecie miejsce Illuminar Honor Gaming zagra z TDX Gaming, a zespół Overused zagra w finale ESL Mistrzostw Polski z drużyną Szef+6.  

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze