Orlen Liga: Impel bliżej podium

W drugim spotkaniu o brązowy medal Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław zdecydowanie wygrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. To drugi triumf podopiecznych Jacka Grabowskiego, a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej.

W pierwszym spotkaniu gospodynie zwyciężyły 3:2. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej wygrały we Wrocławiu dwa pierwsze sety,  ale w sześciu kolejnych górą były rywalki. Drugie starcie obu ekip miało jednostronne oblicze.

Drugie spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi gospodyń (5:1, 8:4), które w dalszej części seta nie zwalniały tempa. Po asie serwisowym Mileny Radeckiej było już 13:7, a trener Juan Manuel Serramalera wykorzystał drugi czas. Zabiegi trenera na niewiele się jednak zdały, siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie nawiązały walki w tym secie, choć w końcówce wygrały kilka akcji, zdołały zmniejszyć różnicę i premierowa odsłona zakończyła się wygraną gospodyń 25:17. W drugiej partii wrocławianki przeważały jeszcze wyraźniej, choć tym razem na początku set miał wyrównany przebieg (4:4). Po pierwszej przerwie przyjęcie w ekipie Tauronu kompletnie się posypało, a gospodynie zaczęły uciekać rywalkom (12:5, 20:9, 23:11 - po asie serwisowym Caroliny Costagrande). Katarzyna Skowrońska-Dolata skutecznym atakiem ustaliła wynik seta na 25:15.

Początek trzeciej odsłony to ciąg dalszy dominacji gospodyń (6:1, 8:2). Trener dąbrowianek rotował składem i w środkowej części seta jego zabiegi przyniosły wreszcie wymierne efekty: przyjezdne były blisko odrobienia strat (15:12, 22:20), ale końcówka znów należała do Impelu. Spotkanie zakończyły dwie długie wymiany: pierwszą skutecznie zakończyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, a drugą Kristin Hildebrand (25:20). MVP: Carolina Costagrande.

Drugi mecz o trzecie miejsce:

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:15, 25:20).

Impel:
Kristin Hildebrand, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Karolina Costagrande, Monika Ptak, Milena Radecka – Lenka Durr (libero) oraz Aleksandra Sikorska.
Tauron MKS:
Joanna Staniucha-Szczurek, Eleonora Dziękiewicz, Micha Hancock, Deja McClendon, Kamila Ganszczyk, Sanja Popovic - Krystyna Strasz (libero) oraz Izabela Bałucka, Katarzyna Urban, Tamara Kaliszuk, Natalia Piekarczyk, Karolina Różycka, Rebbeca Pavan.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 (3:2, 3:0) dla Impela. Trzeci mecz zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej w czwartek 28 kwietnia (20.30; transmisja - Polsat Sport).