Rio 2016: Polskie zapaśniczki bez kwalifikacji olimpijskich w Ułan Bator

Inne
Rio 2016: Polskie zapaśniczki bez kwalifikacji olimpijskich w Ułan Bator
fot. PAP

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) w wadze 48 i Monika Michalik (Grunwald Poznań) w 63 kg mimo zajęcia trzeciego miejsca w 1. światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio de Janeiro nie zdobyły awansu. Na olimpiadzie wystąpią jedynie finalistki.

Łukasiak w walce 1/8 finału pokonała Lilianę Dos Santos (Portugalia) 2:1, a w kolejnej Frederikę Idę Patersson (Szwecja) 4:3. W półfinale nie poradziła sobie z późniejszą triumfatorką Hyon Gyong Kim (KRL-D), ulegając 0:6. W walce o trzecią lokatę Polka zwyciężyła Jacqueline Schellin (Niemcy) 3:1.

 

Michalik rozpoczęła turniej od porażki na łopatki z jego zwyciężczynią Hafize Sahin (Turcja), chociaż prowadziła 5:4. W repesażu jej rywalka Henna Johansson (Szwecja) odniosła kontuzję, otwierając tym samym Polce drogę do walki o trzecie miejsce. Zawodniczka Grunwaldu nie zmarnowała tej szansy, wygrywając z Leidy Mendez (Kolumbia) 6:2.

 

Poniżej oczekiwań spisała się Daria Osocka (KS Wrestler 24 Poznań) w najcięższej kategorii 75 kg. Po wygraniu w kwalifikacjach z Dayanarą Suarez (Portoryko) 12:1 przegrała w ćwierćfinale z Anną Carmen Schell (Niemcy) 0:5, plasując się na ósmym miejscu w turnieju.

 

Siedemnasta w gronie 22 zawodniczek w wadze 58 kg Roksana Zasina (ZTA Zgierz) musiała uznać w 1/8 finału wyższość Virginii Fernadez (Wenezuela), przegrywając 2:4.

 

Polki po europejskim turnieju kwalifikacyjnym w serbskim Zrenjaninie mają prawo startu w Rio de Janeiro w kategoriach 53 i 69 kg. Ostatnia szansa zdobycia paszportów nadarzy się w 2. światowym turnieju kwalifikacyjnym w Stambule w dniach 6-8 maja.

 

W niedzielę w Ułan Bator na matę wyjdą wolniacy Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śląska) - 57 kg, jego kolega klubowy Andrzej Sokalski - 74, Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - 86 oraz Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) - 125 kg.

 

W Zrenjaninie Polacy zdobyli paszporty w wagach 65 i 97 kg.

kl. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze