CF: Nawałka śladami wielkich. Oto droga Polski do sukcesu?

Piłka nożna
CF: Nawałka śladami wielkich. Oto droga Polski do sukcesu?
fot. Polsat Sport

Jerzy Engel wybrał Niemcy. Paweł Janas Szwajcarię. Leo Benhakker również Niemcy, a Franciszek Smuda – Austrię. Adam Nawałka poszedł w ślady Kazimierza Górskiego oraz Antoniego Piechniczka. Po raz pierwszy od roku 1978 reprezentacja Polski do wielkiego turnieju będzie się przygotowywać w kraju.

Wszystko zaczyna się 17 maja w Juracie. To zgrupowanie będzie miało charakter regeneracyjny po ciężkim sezonie, a piłkarze będą mogli zabrać ze sobą rodziny. Po kilku dniach nad polskim morzem, zawodnicy udadzą się w góry, a dokładnie do Arłamowa. Zatem najpierw porządna dawka jodu, a następnie świeżego górskiego powietrza. W międzyczasie – 30 maja – Adam Nawałka ogłosi ostateczną kadrę na mistrzostwa Europy we Francji!

 

Po wszystkich formalnościach biało-czerwoni wyruszą najpierw do Gdańska, gdzie zagrają towarzysko z Holandią, a następnie udadzą się do Krakowa na ostatnie spotkanie kontrolne z Litwą. Nazajutrz wystartują z miasta królów do La Baule – swojej bazy we Francji.

 

Znad Oceanu Atlantyckiego będą wyruszać na kolejne mecze mistrzostw Europy: 12 czerwca do Nicei, 16 czerwca do Saint-Dennis i 21 czerwca do Marsylii. Czas pokaże, co będzie dalej. Dla wielu najważniejsze jest to, aby Adam Nawałka nie popełnił błędów poprzedników. Na to – przynajmniej na razie – się nie zanosi.

 

Trasę Adama Nawałki do sukcesu zobacz w materiale wideo.

Mateusz Majak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie