Dookoła Chorwacji: Kvasina wygrał wyścig, Victor de la Parte na podium

Reprezentant gospodarzy Matija Kvasina z ekipy Synergy Baku wygrał zakończony w niedzielę w Zagrzebiu sześcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Chorwacji. Na trzecim stopniu podium stanął Hiszpan Victor de la Parte z grupy CCC Sprandi Polkowice.

W klasyfikacji generalnej Kvasina wyprzedził o 24 s Duńczyka Jespera Hansena (Tinkoff) oraz de la Parte o 32 s. Czwarte miejsce zajął drugi kolarz "pomarańczowych" Austriak Felix Grosschartner - strata 47 s.

Lider drugiej polskiej drużyny Verva ActiveJet Hiszpan Jordi Simon uplasował się na 11. pozycji (strata 3.53). Najlepszy z Polaków Karol Domagalski (One Pro Cycling) był 20. (8.19), a ubiegłoroczny triumfator wyścigu Maciej Paterski (CCC) - 34. (14.02).

Na ostatnim etapie, z miejscowości Sveti Martin do Zagrzebia (158,5 km), triumfował Norweg Sondre Holst Enger (IAM), wyprzedzając Belgów Edwarda Theunsa (Trek) oraz Timothy'ego Duponta (Verandas). Z Polaków najszybszy był Domagalski - dziewiąty, ze stratą dziewięciu sekund.