Kubiak bezkonkurencyjny w Turcji! Nagrody dla gwiazdy Halkbanku

Michał Kubiak mijający sezon tureckiej ekstraklasy z pewnością zaliczy do udanych. Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski nie tylko wywalczył z Halkbankiem Ankara tytuł mistrzowski, ale został również uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) i najlepszym przyjmującym turnieju finałowego.

Siatkarze Halkbanku Ankara po pokonaniu 3:0 Fenerbahce Grundig Stambuł w ostatnim meczu turnieju finałowego, zapewnili sobie złoty medal mistrzostw Turcji. Srebro zdobyła drużyna Istanbul BBSK, a brąz Arkas Izmir. Takie rozstrzygnięcie sezonu musiało przełożyć się również na nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Michała Kubiaka. 28-letni reprezentant Polski otrzymał również nagrodę dla najlepszego przyjmującego. Trzecią nagrodę indywidualną w ekipie mistrzów Turcji uzyskał libero Hasan Yesilbudak.  Nagrodą specjalną za największe postępy nagrodzono Yigita Gulmezoglu - 20. letniego rozgrywającego Arkasu Izmir.

Michał Kubiak reprezentuje barwy Halkbanku od 2014 roku. Trafił do Turcji z Jastrzębskiego Węgla i zdobył z ekipą z Ankary Superpuchar (2014), wicemistrzostwo i Puchar Turcji (2015) oraz krajowy prymat w obecnym sezonie. Drużyna Halkbanku była również bliska awansu do Final Four Ligi Mistrzów, ale przegrała w "złotym secie" z Cucine Lube Civitanova.

Kapitanowi reprezentacji Polski po tym sezonie wygasa kontrakt z obecnym pracodawcą i już spekuluje się o jego powrocie na parkiety PlusLigi.