Kubiak bezkonkurencyjny w Turcji! Nagrody dla gwiazdy Halkbanku

Siatkówka
Kubiak bezkonkurencyjny w Turcji! Nagrody dla gwiazdy Halkbanku
fot. facebook.com

Michał Kubiak mijający sezon tureckiej ekstraklasy z pewnością zaliczy do udanych. Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski nie tylko wywalczył z Halkbankiem Ankara tytuł mistrzowski, ale został również uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) i najlepszym przyjmującym turnieju finałowego.

Siatkarze Halkbanku Ankara po pokonaniu 3:0 Fenerbahce Grundig Stambuł w ostatnim meczu turnieju finałowego, zapewnili sobie złoty medal mistrzostw Turcji. Srebro zdobyła drużyna Istanbul BBSK, a brąz Arkas Izmir. Takie rozstrzygnięcie sezonu musiało przełożyć się również na nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Michała Kubiaka. 28-letni reprezentant Polski otrzymał również nagrodę dla najlepszego przyjmującego. Trzecią nagrodę indywidualną w ekipie mistrzów Turcji uzyskał libero Hasan Yesilbudak.  Nagrodą specjalną za największe postępy nagrodzono Yigita Gulmezoglu - 20. letniego rozgrywającego Arkasu Izmir.

 

Michał Kubiak reprezentuje barwy Halkbanku od 2014 roku. Trafił do Turcji z Jastrzębskiego Węgla i zdobył z ekipą z Ankary Superpuchar (2014), wicemistrzostwo i Puchar Turcji (2015) oraz krajowy prymat w obecnym sezonie. Drużyna Halkbanku była również bliska awansu do Final Four Ligi Mistrzów, ale przegrała w "złotym secie" z Cucine Lube Civitanova.

 

Kapitanowi reprezentacji Polski po tym sezonie wygasa kontrakt z obecnym pracodawcą i już spekuluje się o jego powrocie na parkiety PlusLigi.

 

Nagrody indywidualne ligi tureckiej 2015/16:

 

MVP: Michał Kubiak (Halkbank)

 

Nagroda specjalna: Yigit Gulmezoglu (Arkas Izmir)

 

Najlepszy rozgrywający: Eksi Arzlan (Istanbul BBSK)
Najlepsi przyjmujący: Michał Kubiak (Halkbank), Gokhan Gokgoz (Arkas Izmir)
Najlepsi środkowi: Marko Matić (Istanbul BBSK), Mustafa Koc (Arkas Izmir)
Najlepszy atakujący: Antonin Rouzier (Arkas Izmir)

Najlepszy libero: Hasan Yesilbudak (Halkbank).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze