PGNiG Superliga: Pokaz siły mistrzyń Polski

Piłka ręczna

Drugi mecz półfinału PGNiG Superligi pomiędzy MKS Selgros Lublin i Startem Elbląg zakończył się zdecydowanym zwycięstwem mistrzyń Polski 36:25. Lublinianki już w pierwszej połowie wypracowały sobie dziesięciobramkową przewagę, a w drugiej części gry kontrolowały sytuację na boisku. Półfinałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a szczypiornistki MKS Selgros prowadzą już 2-0.

W pierwszym meczu półfinałowym piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin wygrały ze Startem Elbląg 26:25 po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu, w którym końcowy rezultat ważył się do samego końca. Kibice oczekiwali podobnej rywalizacji również w drugim starciu obu ekip, niestety, od samego początku spotkanie miało jednostronny przebieg.

Wynik meczu otworzyły co prawda piłkarki ręczne z Elbląga, ale gospodynie szybko przejęły inicjatywę. w 5. minucie było 3:1, w 8. już 6:2 i trener Andrzej Niewrzawa poprosił o czas. Reprymenda szkoleniowca niewiele zmieniła w grze jego podopiecznych. Lublinianki znakomicie grały skrzydłami, wykorzystywały błędy rywalek i znakomitą postawę swej bramkarki Weroniki Gawlik i powiększały przewagę: po kwadransie gry różnica wynosiła już sześć punktów (12:6). W końcówce pierwszej połowy Weronika Gawlik obroniła dwa rzuty karne rywalek, a mistrzynie Polski - po trafieniu Alesi Mihdaliowej - odskoczyły na dziesięć oczek (19:9). Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 21:11 dla lublinianek.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń. Lublinianki wyprowadziły dwie zabójcze kontry: najpierw swą siódmą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Jessica Quintino, a po chwili rezultat na 23:11 poprawiła Agnieszka Kocela. W dalszej części meczu szczypiornistki MKS kontrolowały sytuację, nadal znakomicie spisywała się w bramce Weronika Gawlik, która swymi interwencjami zniechęcała rywalki do dalszej gry. Przewaga lublinianek wzrosła do piętnastu oczek (29:14), a trzydzieste trafienie dla gospodyń uzyskała  Alesia Mihdaliowa (30:17). Ostatecznie piłkarki ręczne MKS Selgros wygrały  to spotkanie 36:25.

Drugi mecz półfinałowy:

MKS Selgros Lublin - Start Elbląg 36:25 (21:11)

MKS Selgros: Weronika Gawlik - Jessica Quintinu 8, Agnieszka Kocela 4, Małgorzata Rola 2, Marta Gęga 4, Kristina Repelewska 3, Joanna Drabik 4, Alesia Mihdaliova 5, Kamila Skrzyniarz 2, Edyta Charzyńska, Joanna Szarawaga 2, Honorata Syncerz 1.

Start: Sołomija Szywierska, Natalia Warywoda - Magdalena Balsam 6, Aleksandra Dankowska 1, Joanna Waga 2, Paulina Muchocka 2, Aleksandra Jędrzejczyk 3, Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Kwiecińska 5, Magdalena Szopińska 2, Daria Gerej, Sylwia Lisewska 2, Patrycja Świerżewska 1, Ewa Andrzejewska 1.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 (26:25, 36:25) dla MKS Selgros. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz za tydzień w Elblągu.

***

W drugiej półfinałowej parze, w drugim meczu Pogoń Baltica Szczecin - zwycięzca fazy zasadniczej tegorocznych rozgrywek ligowych - przegrała z Vistalem Gdynia 27:28. Jeszcze na dwie minuty przed końcem był remis 27:27, a decydującą bramkę zdobyła Katarzyna Janiszewska. Oba mecze w Szczecinie były bardzo zacięte, w drugiej grze przyjezdne wyrównały stan meczów na 1-1. Teraz rywalizacja przenosi się do Trójmiasta.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 27:28 (13:13)

Bramki: dla Pogoni - Małgorzata Stasiak 9, Moniky Bancilon 5, Kamila Szczecina 4, Daria Zawistowska 3, Katarzyna Sabała 2, Aleksandra Zimny 2, Patrycja Królikowska 1, Monika Głowińska 1, dla Vistalu - Monika Kobylińska 10, Emilia Galińska 5, Aleksandra Zych 5, Patrycja Mateli 3, Katarzyna Janiszewska 2, Dunja Tasić 2, Aleksandra Dorsz 1.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1 (23:20, 27:28).