Serie A: Dobry mecz i asysta Cionka, 90 minut Glika

Thiago Cionek rozegrał 90 minut, a jego Palermo wygrało z Frosinone 2:0. Na dodatek Polak zanotował asystę przy drugim trafieniu. W nieco gorszym humorze jest kamil Glik, który co prawda rozegrał cały mecz, ale jego Torino poległo w starciu z Sassuolo. Porażkę poniosło również Lazio Rzym, które praktycznie przestało się liczyć w walce o europejskie puchary.

Mecz we Frosinone był kluczowy dla układu dolnej części tabeli Serie A. Palermo musiało wygrać, jeżeli myślało o utrzymaniu. Drugi raz w tym sezonie od pierwszej minuty na boisku grał Cionek. Za swój występ zebrał dobre noty, a na dodatek zaliczył asystę przy golu Aleksandara Trajkovskiego. Palermo wygrało, ale nadal jest w strefie spadkowej.

Frosinone – Palermo 0:2 (0:0)

Bramki: Gilardino 56’, Trajkovski 90+2’

Cały mecz rozegrał również Kamil Glik. Reprezentant Polski nie uchronił jednak swojego zespołu przed porażką w meczu z Sassuolo. W Turynie goście wygrali 3:1 i zrobili duży krok w stronę czołówki i europejskich Pucharów.

Torino – Sassuolo 1:3 (1:1)

Bramki: Peres 7’ – Sansone 2’, Peluso 75’, Trotta 90+4’