Kibic Trabzonsporu skatował sędziego! Mecz z Fenerbahce przerwany!

Liga turecka to jedna z najgorętszych lig Europy. O takim incydencie dotąd jednak nie słyszeliśmy. Była 91. minuta - Trabzonspor przegrywał u siebie z Fenerbahce już 0:4. Nagle na boisko wbiegł kibic gospodarzy. Mężczyzna nie wytrzymał i wyładował swą frustrację na głównym arbitrze spotkania.

Bulent Yildrim nie zaliczy zeszłej niedzieli do najlepszych dni w swoim życiu. Wyzwiska z trybun to norma, czasem ktoś rzuci nawet jakiś przedmiot. Ale jeśli sędziujesz w profesjonalnych rozgrywkach, w jednej z poważniejszych lig Europy, o swoje bezpieczeństwo raczej nie powinieneś się martwić. To jednak tylko teoria.

Arbiter Yildrim stał akurat przy linii końcowej. Po chwili jednak już leżał - przewrócił go wściekły kibic. W ruch poszły pięści i nogi. Na trybunach zawrzało. W stronę murawy poleciały różne przedmioty. Stewardzi oczywiście w mgnieniu oka kibica spacyfikowali, a uwolniony sędzia niezwłocznie przerwał mecz i wraz z piłkarzami udał się do szatni.

Trabzonsporowi grozi teraz walkower, który paradoksalnie będzie dla zespołu lepszym rozwiązaniem, niż zakończenie meczu w regulaminowym czasie gry. Przegrać 0:4 a 0:3 to jednak różnica.

Gole dla Fenerbahce strzelali: Alper Potuk, Volkan Sen i dobrze nam znani Nani oraz Robin van Persie.  Zespół ze Stambułu zajmuje w Super Lidze drugie miejsce, Trabzonspor - 11.