Do tego starcia miało dojść już na początku tego roku na gali FEN 10 Gold Edition. Wówczas jednak kontuzja Piotra Rogosza pozbawiła widzów szansy obejrzenia tego starcia – Bartosz Muszyński bez najmniejszych problemów pokonał wtedy w Lubinie Portugalczyka Janu Cruza. Teraz obaj fighterzy są w pełni zdrowia i formy, zapowiada się więc emocjonująca walka, w której trudno wskazać faworyta.

24-letni Piotr Rogosz, który trenuje w klubie Scorpion Krępice, już trzykrotnie walczył w klatkoringu Fight Exclusive Night, odnosząc trzy zwycięstwa, z czego dwa przez nokaut. Z siłą jego uderzeń i kopnięć nie poradzili sobie Przemysław Bubiński, Dawid Świerczyński i Tomas Gut ze Słowacji. Rogosz jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników kickboxingu w Polsce. Jego trenerem jest Radosław Kyc. Największymi sukcesami w jego amatorskiej karierze są tytuły kickbokserskiego mistrza i wicemistrza Polski. Na zawodowej arenie jest dotychczas niepokonany – ma na swoim koncie cztery walki i wszystkie zakończyły się jego pewną wygraną.

Mający 28 lat Bartosz Muszyński z KS Metraco Armia Polkowice jest bardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem. Jednym z jego największych osiągnięć sportowych jest pas zawodowego mistrza Polski wywalczony na początku 2014 roku. Muszyński jest także zdobywcą Pucharu Świata w 2010 roku oraz wicemistrzem świata w kickboxingu. Na galach FEN walczył dwukrotnie, pokonując Tomasa Guta za Słowacji i Janu Cruza z Portugalii. Pochodzący z Bytomia Odrzańskiego zawodnik ma na koncie 13 zwycięskich zawodowych walk i tylko 2 porażki.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.