Finał PlusLigi: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Finał PlusLigi: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Jeden mecz. Tylko jeden zwycięski mecz i... ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może zostać mistrzem Polski. Musi jednak pokonać na Podpromiu Asseco Resovię Rzeszów. W pierwszych dwóch meczach finałowych kędzierzynianie nie dali szans obrońcom tytułu. Jak będzie teraz? W podobnej sytuacji jest PGE Skra Bełchatów, która prowadzi 2-0 w rywalizacji z Lotosem Trefl i dziś wystąpi w Gdańsku. Transmisje obu meczów w Polsacie Sport. Początek już o godz. 18.00. Relacja Na Żywo na polsatsport.pl.

Wprawdzie nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by w meczach o złoto PlusLigi drużyna, która wygrała dwa pierwsze mecze nie zdobyła tytułu...

Finał PlusLigi: 2-0 i co dalej?

W Rzeszowie wierzą jednak, że trzeci mecz finałowy z ZAKSĄ nie będzie ich ostatnim występem w sezonie.

Nie składamy broni. Będziemy walczyć i mam nadzieję, że wrócimy do Kędzierzyna na piąty, decydujący mecz - zapewnia kapitan Resovii Olieg Achrem.

- W sporcie wszystko może się zdarzyć i ostatnią rzeczą, jaką możemy zrobić, to poddać się bez walki. Nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić na boisko wszystkie siły, które nam zostały i postarać się zagrać jak najlepiej, tym bardziej, że będziemy grać przed własną publicznością. Jeśli pozostało nam o coś walczyć, to przede wszystkim o to, żeby dać trochę radości naszym fanom. We wtorek damy z siebie wszystko i zobaczymy, co się wydarzy. Najpierw musimy zrobić wszystko żeby wygrać chociaż seta, a potem następnego i może cały mecz. To już jest ostatni dzwonek i nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek margines błędu - mówi Dmytro Paszycki, środkowy Asseco Resovii.

O tym, że można odwrócić losy - wydwałoby sie przegranej rywalizacji - przekonaliśmy się dwukrtonie podczas wystepów rzeszowian. W sezonie 2009/10 podczas rywalizacji o brąz Resovia przegrywała 0-2 w meczach, 0:2 w setach a w trzeciej partii 17:23, jednak odwróciła losy seta, meczu i całej rywalizacji. W  tych meczach grało trzech siatkarzy z obecnego składu: Olieg Achrem, Łukasz Perłowski i Krzysztof Ignaczak.

Podobna sytuacja miała miejsce dwa sezony temu, w półfinale PlusLigi także w starciu z ZAKSĄ. Asseco Resovia przegrała wtedy dwa mecze w hali Podpromie, podczas pierwszego z nich kontuzji doznał kapitan Olieg Achrem. W Kędzierzynie drużyna pod wodzą trenera Andrzeja Kowala odwróciła losy rywalizacji i awansowała do finału.

Czy teraz taki scenariusz może się powtórzyć? W sporcie wszystko jest możliwe, więc dlaczego nie?

Możemy wygrywać za każdym razem, jeśli utrzymamy ten poziom, jaki prezentowaliśmy w Kędzierzynie. Wówczas zdobędziemy tytuł - mówi Samm Deroo, belgijski przyjmujący ZAKSY.

 

- Doszliśmy do poziomu, jaki chcieliśmy osiągnąć. Myślę, że wszyscy są z niego zadowoleni. Resovia to bardzo dobry zespół, a jednak nie była w stanie dotrzymać nam kroku i po pierwszej porażce znaleźć rozwiązania, które pozwoliłoby z nami wygrać. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Rzeszowie nie będzie tak łatwo. Jestem wręcz przekonany, że będzie znacznie trudniej. I jesteśmy gotowi podjąć walkę. Jeśli zagramy tak jak w naszej hali, to zwyciężymy. Za kilka dni mam urodziny i złoty medal byłby najfajniejszym prezentem - dodaje Deroo.

Jeśli Resovia wygra, w środę odbędzie się czwarte spotkanie.

Transmisje w Polsacie Sport:

mecz o 3. miejsce: Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów - godz. 18.00


mecz o 1. miejsce: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - godz. 20.30

kir, Polsat Sport, plusliga.pl, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze