Wyścig Dookoła Turcji: Niemiec stracił koszulkę lidera

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) stracił we wtorek koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Turcji, oddając ją Hiszpanowi Pello Bilbao (Caja Rural). Trzeci etap, z finiszem w Konyi, wygrał Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal).

Do mety dojechała ośmioosobowa czołówka, w której znalazło się aż sześciu zawodników belgijskiej ekipy Lotto Soudal i dwóch szwajcarskiego zespołu Roth. Kolarze Lotto narzucili mocne tempo niedługo po starcie w Aksaray i wykorzystując silny boczny wiatr rozerwali peleton na kilka grup, a następnie stopniowo powiększali przewagę.

Najlepszy z Polaków, Adrian Banaszek (Verva ActiveJet), zajął 11. miejsce, finiszując w drugiej grupie razem z Bilbao, ze stratą 2.14. Niemiec i m.in. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) ukończyli etap w ostatniej, największej grupie, tracąc 25.02.

W klasyfikacji generalnej Bilbao wyprzedza kolegów z ekipy - o pięć sekund Portugalczyka Jose Goncalvesa oraz o 13 sekund swojego rodaka Davida Arroyo. Adrian Banaszek plasuje się na 26. pozycji - strata 20.26, najlepszy z zawodników CCC Leszek Pluciński jest 33. - 20.50, a Niemiec spadł na 39. miejsce - 22.42 za liderem.