Piechocki o Conte: Z niewolnika nie ma pracownika

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów zdobyła brązowe medale mistrzostw Polski i stanęła na najniższym stopniu podium PlusLigi. Oceny sezonu podjął się prezes zespołu, Konrad Piechocki: "Apetyty były większe, ale jest happy end. Postaramy się zachować Conte, jednak z niewolnika nie ma pracownika. Jeśli będzie chciał - odejdzie. Na tę chwilę możemy potwierdzić, że w przyszłym roku w naszym zespole zagra Bartosz Bednorz".

Jerzy Mielewski: Jak prezes oceni zakończony sezon?

Konrad Piechocki: Apetyty były oczywiście większe. Sezon z dużymi, skrajnymi emocjami. Byliśmy o krok od gry o mistrzostwo Polski, ale dzisiaj cieszymy się z tego co mamy. Brązowy medal mistrzostw Polski i Puchar Polski robią oczywiście wrażenie, do tego wygraliśmy w Kazaniu z najlepszą drużyną Europy.

Czy Philippe Blain będzie rozpocznie kolejny sezon jako trener PGE Skry?

Jeszcze chwilę, jesteśmy w trakcie rozmów na temat przyszłości.

Conte odchodzi, Bednorz przychodzi. To prawda?

Tę drugą informację mogę już potwierdzić. Bartek Bednorz, w którego inwestowaliśmy przez kilka ostatnich lat podejmie wyzwanie w Bełchatowie i wzmocni nasz zespół. Zespół będzie odmładzany, stawiamy na młodych i perspektywicznych Polaków. Wierzę w ich potencjał i nie sądzę, by to odbiło się na wynikach. Jeśli chodzi o Conte... z niewolnika nie ma pracownika. Jeżeli taka będzie wola i stanowisko Facu, nie zamierzamy go zatrzymywać na siłę i odejdzie. Oczywiście z żalem, bo to wspaniały zawodnik. Obecnie rozmawiamy z jego menedżerem i niedługo sprawa się wyjaśni.

 

Cała rozmowa z Konradem Piechockim w załączonym materiale wideo.

Jerzy Mielewski, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze