Tyson Fury rozebrał się na konferencji: Zobacz, pobił cię grubas! (WIDEO)

Sporty walki
Tyson Fury rozebrał się na konferencji: Zobacz, pobił cię grubas! (WIDEO)
fot. PAP

Tyson Fury (25-0, 18 KO) już dziewiątego lipca stanie do pierwszej obrony tytułów mistrzowskich pasów WBO, WBA oraz IBO w wadze ciężkiej. Jego rywalem będzie Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), którego to Anglik pokonał w listopadzie zeszłego roku. W środę obaj spotkali się na konferencji prasowej.

Fury wypunktował Kliczkę na gali w Duesseldorfie i sprawił jedną z największych sensacji w tamtym roku. Ukrainiec jednak był ostrożny i zapisał w kontrakcie na walkę klauzulę dotyczącą rewanżu. Po długich negojacjach w końcu udało się potwierdzić, że ich drugi pojedynek odbędzie się 9 lipca i będzie głównym wydarzeniem gali w Manchesterze.

W środę obaj spotkali się na konferencji prasowej promującą walkę. I trzeba przyznać, że obaj byli bardzo agresywni wobec siebie! To, że za soba nie przepadają, wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Wiele razy dyskutowali ze sobą przy pomocy mediów, więc można było spodziewać prawdziwego starcia, kiedy tylko znajdą się koło siebie. Ukrainiec zaczął jednak spokojnie, od analizy swojej porażki.

- Popełniłem błąd, więc przegralem. Nie podoba mi się sposób reklamowania boksu przez Tysona Fury'ego. Kibice chcą innego mistrza. On gada mnóstwo bzdur: obraża ludzi, wypowiada te bzdury o homoseksualistach, pedofilach czy kobietach. Mam do niego jedną wiadomość - pier*** się! - wypalił na koniec.

To była woda na młyn dla Fury'ego, który ruszył do kontrataku. Anglik także nawiązał do ich pierwszej walki, lecz z każdym kolejnym zdaniem się nakręcał. - Kliczko może gadać o złamanych palcach, ale został pobity na własnej ziemi. Trafił mnie kilka razy w przeciągu 12 rund, jest beznadziejny! Tym razem go znokautuję, pokonałbym go nawet, gdybym miał 30 lat i wyglądałbym jak świnia - powiedział.

To nie był jednak koniec rewelacji! Fury w pewnym momencie... zdjął koszulkę i zaczął szydzić z Kliczki.

Nienawidzę boksu, nienawidzę trenować, nie lubię też gadać z wami, idiotami! - wypalił sensacyjnie Fury. - Nienawidzę boksu, ale jestem w tym dobry. Nie nazywajcie mnie sportowcem. Sami zobaczcie: czy tak wygląda ciało boksera? Spójrz, Kliczko. Zostałeś pobity przez grubasa! - zakończył.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze