Przez długi czas historyczna gala UFC 200 była anonsowana jako rewanż Conora McGregora z Natem Diazem. Irlandczyk z nieco absurdalnych powodów został usunięty z karty walk, a włodarze błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania zastępsta. W środowym programie Good Morning America informacja ujrzała światło dzienne - walką wieczoru UFC 200 będzie pojedynek Jones vs Cormier 2.

Po raz pierwszy zawodnicy spotkali się w oktagonie w styczniu 2015 roku podczas gali UFC 182. Na punkty walkę zwyciężył Jon Jones, ale niedługo później Amerykanin wpadł w poważne kłopoty i stracił pas mistrzowski.  

W starciu o wakujący tytuł Daniel Cormier pokonał Anthony'ego Johnsona na UFC 187 i udanie bronił pasa w pojedynku z Alexanderem Gustafssonem podczas UFC 192. Do rewanżu pomiędzy DC a JJ miało dojść już podczas gali UFC 197. Walka ostatecznie została odwołana z powodu kontuzji Cormiera, a w zastępstwie Amerykanina pojawił się Ovince Saint Preux.

Po szesnsastu miesiącach przerwy Jones nie miał większy problemów z wypunktowaniem OSP i zdobył tytuł tymczasowy. Podczas wywiadu po walce JJ rzucił pasem i tym samym pokazał, ile dla niego znaczy takie mistrzostwo.

UFC 200 odbędzie się 9 lipca w Las Vegas.